Bulvár-celeb

2 órája

Öntapadós fólia segítségével könnyedén felújíthatjuk megunt bútaraink – mutatjuk a lépéseket!

Az öntapadós fóliával felturbózott bútor feldobhatja a lakás legunalmasabb csücskét is. A bútorfelújítás házilag elsőre nagy vállalkozásnak tűnik, de egy kis gyakorlással és alapos felkészüléssel rengeteg pénzt spórolhatunk meg.

Egyszerű, de nagyszerű megoldás, ha öntapadós fóliát használunk bútoraink felújításához

Forrás: Shutterstock

Fotó: olga_sova

Hobbinak sem utolsó kreatív foglalatosság a bútorfelújítás, melybe ugyanúgy belefér a festés, mint az öntapadós bútormatricázás. Utóbbi vitathatatlan előnye, hogy nem jár porral, festékpöttyel és még az időnket sem rabolja sokáig. Ellenben feladja a leckét, hogy a minták és színek arzenáljából szinte lehetetlen választani főleg, ha kimondottan dekorációs céllal keresgélünk.

bútorfelújítás házilag, öntapadós fólia, felújítás
A bútorfelújítás házilag sokkal egyszerűbb az öntapadós fólia segítségével, mint gondolnánk
Fotó: Ground Picture / Forrás:  Shutterstock

A bútorfelújítás házilag egy filléres megoldás

Az öntapadós bútorfólia külföldön régóta nagy divat, mivel a lakás valamennyi helyiségében használható, még a fürdőben is, igaz, ott inkább csempefóliára van szüksége annak, aki unja a régi, kopott fali burkolatot, és kevés pénzből dobná fel a terepet.

De ugorjunk vissza a bútorfóliához, mely leginkább a faanyagú darabokon tapad meg jól, és még mintájában is élethűen utánozza a különböző fafajták erezetét és színét. Persze sokszor az a cél, hogy a bútor egyes részeit – fiókot, üvegvitrint vagy csak a bútorfrontot öltöztessük új ruhába, ilyenkor a mintás, színes fóliára esik a választás. Erre kiváló módszer lehet, ha egy régi bútort, például tálalót, újrafestünk, és csak a fiókokra, vagy az ajtókra ragasztjuk fel a fóliát. Csak a fantázia és a kreativitás szabhat határt a felújítási láznak! Ráadásul az öntapadós bútorfóliával a sikerélmény is könnyen jön.

Érdemes személyesen megtekinteni a fóliát

Az internetről is rendelhetünk fóliát viszont jobb, ha személyesen tapogatózunk, méghozzá szó szerint: az üzletekben, bemutatótermekben bátran simogassuk végig a fóliát, nézzük meg, milyen tapintása. Minél vastagabb, annál jobb, mert így a bútor hibáit is jobban elfedi és felragasztáskor is könnyebb vele bánni. A vásárlás előtti előkalkuláció fontos: jöhet tehát a kerület-és területszámítás, így gyorsan kiderül, pontosan mennyi fóliára lesz szükség.

Ezek a ragasztás lépései és legfontosabb szabályai

A legfontosabb, hogy a ragasztandó felület legyen tiszta, por- és zsír- és vízmentes, különben nem tapad fel rendesen a fólia, és a kisebb hepehupákat is csiszoljuk le. A fólia (amit hengerbe feltekerve viszünk haza) egyik széléről húzzuk le kicsit a védőréteget és illesszük a ragasztandó felület valamelyik széléhez. Alaposan tapasszuk rá úgy, hogy minél kevesebb ránc vagy buborék keletkezzen a fólia alatt. Ezért használjunk egy rövidke, de masszív vonalzót, de szakszerűbb, ha tapétasimító spaklival dolgozunk. Fokozatosan haladjunk tovább, miközben a védőréteget is óvatosan eltávolítjuk a fóliáról. A bútorfólia konyhában is használható, de a nagy meleget, az éles kést, a húsklopfolót nem tolerálja. Mivel vízlepergető tulajdonságú, bátran tisztítható vizes szivaccsal is, de a maró tisztítószereket ne ezen alkalmazzuk, mert koptathatja színét, mintáját.

További hasznos tippekért kattintson az Ingatlanbazár oldalára!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában