2022.11.16. 13:19
Szakmai műhelyfoglalkozást tartottak pedagógusoknak
A készségek, képességek és kompetenciák fejlesztésére fektetik a hangsúlyt a magyarországi MindLab cégnél, erről az ügyvezető igazgató, Sugar Iván tartott bemutatót a napokban az OMTK-ban.
Fotó: Pikó Stefánia
Pikó Stefánia
Szakmai műhelyfoglalkozást tartott Sugar Iván, a MindLab Hungary ügyvezető igazgatója Nagyváradon, az Országos Magyar Továbbképző Központban (OMTK) csütörtök délután az érdeklődő pedagógusok részére. A találkozás hibrid volt, ugyanis sokan online követték a műhelymunkát. A bemutatót megelőzően dr. Bántó Norbert, az OMTK igazgatója köszöntötte a jelenlévőket. Sugar Iván az úgynevezett 4pont4-es Kognitív Tréning tanmenetet mutatta be, amelyet annak érdekében állítottak össze, hogy fejlesszék a gyerekek készségeit, képességeit és kompetenciáit. A bemutató során kiderült, a 4pont4-es Kognitív Tréning tanmenet egy hatásos oktatási program, amely fejleszti a gyermekek gondolkodását, érzelmi intelligenciáját és problémamegoldó képességét, és ezt olyan, a gyermekek szívét és eszét egyaránt meghódító stratégiai játékok segítségével teszi, mint a sakk, mancala vagy backgamon.
A körülbelül kétórás foglalkozáson a jelenlévő pedagógusok ki is próbálhatták azokat a játékokat, amelyeket a módszertanhoz használnak. Nem újdonság a játszva tanítás, az előadó azonban kiemelte, az ő módszertanuk azért tér el a többitől, mert nem a játék volt előbb, hanem a készségek, képességek és kompetenciák. Tehát előbb összegyűjtötték, mi az, amit fejleszteni szeretnének, csoportosították ezeket, majd az adott készség alapján találták ki, milyen játék volna a legmegfelelőbb annak fejlesztésére.
A bemutató egy hosszabb együttműködésnek jelenti a kezdetét, ugyanis a tervek szerint februártól képzést fognak indítani azoknak a pedagógusoknak, akik szeretnék eltanulni a 4pont4-es Kognitív Tréning módszertanát. A MindLabnek már van együttműködése a Nagyváradi Közösségért Alapítvánnyal, amelytől kaptak egy kisebb termet. Itt azonban arra fektetik a hangsúlyt, hogy családok töltsenek egymással minőségi időt, tehát inkább családi foglalkozásokat tartanak az alapítvány szervezésében. Az OMTK-nál szervezett találkozón viszont felmerült az ötlet, hogy osztályokkal, a létszámlimit miatt diákcsoportokkal menjenek el a pedagógusok és próbáljanak ki egy ilyen foglalkozást.