4 órája
A Magyar Péter vezette Tisza Párt csak a világhálón létezik
A XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint a Tisza Párt nem egy pártként funkcionál, sokkal inkább egy internetes közösség. Deák Dániel arról is beszélt a Magyar Nemzetnek, hogy Magyar Péter pártja, aminek a székháza egy egri lángosozóba van bejelentve, nem egy a kormányzóképes szervezet képét mutatja.
Magyar Péter, TISZA Párt elnöke
Forrás: MW
Fotó: Muzslay Péter
A XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint önmagában nem fogja a pártfunkciót ellátni, hogy Magyar Péter pártjában most zajlik a jelöltek kiválasztása, hiszen egy pártnak szervezeti hálózattal és tagsággal kell rendelkeznie, amik garantálják, hogy pártként lehessen tekinteni egy szervezetre. A Magyar Nemzetnek nyilatkozó szakértő példaként említette, hogy mindez a többi baloldali pártnak is nagyon komoly kihívás volt, ugyanis azt lehetett látni, hogy Budapesten és egy-két nagyobb vidéki városban volt szervezetük, de országos hálózatról nem beszélhettünk az esetükben sem.
Ez a Magyar Péter vezette „Tisza Párt esetében sincsen másként” – hívta fel a figyelmet Deák Dániel, hozzátéve: ez jelentősen hátráltatja a felkészülést a 2026-os választásra.
Emlékeztetett, hogy Magyar Péter úgy követelt előre hozott választást, hogy a pártja semmilyen pártfunkciónak nem felel meg.
Ez így kevés ahhoz, hogy egy pártról beszélhessünk, és ellehetetleníti azt, hogy komolyan lehessen őket venni. Nemrég jelent meg az a hír is, hogy egy egri lángosozóba van bejelentve a pártközpont. Ez értelemszerűen nem egy profi, kormányzóképes szervezet képe
– fogalmazott az elemző, aki arról is beszélt, hogy
Magyar Péter Facebook-oldala nem politikai oldalként, hanem személyes profilként van nyilvántartva,
így a politikai oldalakra vonatkozó korlátozás egyáltalán nem érinti.
Rengeteg hamis profil van Magyar Péterék kezében, és valószínűleg mesterséges intelligencia irányította szoftverrel turbózzák fel a Facebook-oldalát. Egyfajta virtuális valóságként akarja azt mutatni, hogy ők a többség – jegyezte meg az elemző, aki szerint ezt bizonyítja, hogy az időközi választásokon, illetve más korábbi esetekben a virtuális többség a valóságban nem jelenik meg többségként, inkább hangos kisebbségként mutatkoznak meg.
A lájkok nem szavazatok, a választáson az számít, hogy melyik pártra hány ember voksol
– tette hozzá.
Mint mondta, a virtuális csaták közben Magyar Péter megfeledkezik róla, hogy az időközi választásokon nem mer elindulni, ami egy valódi számadás lenne arról, hogy valójában mekkora a támogatottsága.
– Magyar Péter nemrég megszavaztatta az interneten, hogy maradjon-e európai parlamenti képviselő. Ezen pár tízezer ember voksolt, ami megmutatja, hogy nagyjából ekkora az a közeg, ami hangos kisebbségként megjelenik – vélekedett a szakértő.
A kritikák, amelyek szerint a Magyar Péter vezette Tisza Párt csak egy internetpárt, nem mondhatók alaptalannak – ez ezzel kapcsolatos részletekről ide kattintva olvashat.