Méltatás

16 órája

Orbán Viktortól zeng ismét a bolgár sajtó

Ezúttal egy baloldali patrióta napilap, a Trud méltatta a magyar soros elnökséget és a miniszterelnököt. A bolgár szerző szerint Orbán Viktor az új globális egyensúly egyik kulcsszereplője lehet.

Orbán Viktor miniszterelnök (b) a Patrióták párt madridi csúcstalálkozóján 2025. február 7-én

Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

Fotó: Fischer Zoltán

A Trud cikke szerint Magyarország fontos szerepet játszott Bulgária és Románia schengeni csatlakozásában, emellett kiemelte a kormányfő párbeszéden és a nemzetek szuverenitásának tiszteletben tartásán alapuló diplomáciáját. Veszelin Kirov bolgár publicista arra számít, hogy az amerikai republikánusok visszatérésével Orbán Viktor európai befolyása tovább növekszik – adta hírül a Magyar Nemzet.

ORBÁN Viktor; TRUMP, Donald
Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Donald Trump találkozója a korábbi amerikai elnök, republikánus elnökjelölt floridai rezidenciáján, Mar-a-Lagóban 2024. július 11-én
Fotó: Fischer Zoltán / Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

Donald Trump mindig is csodálatát fejezte ki Orbán Viktor magyar miniszterelnök iránt, aki 15 éve van hatalmon – így kezdte a baloldali bolgár Trud hasábjain megjelent cikkét Veszelin Kirov Párizsban élő bolgár publicista. 

Trump visszatérése Orbán Viktor európai pozícióját is erősíti, és egyúttal olyan vezető marad, akinek befolyása „messze túlmutat Magyarország határain”.

A szerző megemlítette azt is, hogy a republikánus elnök visszatérése új lendületet hozhat azoknak az európai vezetőknek, akik elkötelezettek „a nemzetek szuverenitása és a kulturális identitások tisztelete iránt Európában”.

Budapesten, Pozsonyban és Rómában ebben a győzelemben látják a lehetőséget a kontinens politikai egyensúlyának helyreállítására

– írta, és emlékeztetett, azzal, hogy Orbán Viktor aktívan támogatta Trump elnökválasztási kampányát, megerősítette híd szerepét Európa és Washington között.

Orbán Viktor egyesítette az európai víziót

Veszelin Kirov szerint Orbán Viktor politikai döntéseivel egy olyan Európa vízióját egyesítette, amelyben „az államok megőrzik teljes szuverenitásukat, és ahol a nemzeti érdekek fontosabbak, mint a külső beavatkozások”. 

A miniszterelnökre „az európai konzervativizmus vezéralakjaként” hivatkozik,

mondván, az meghatározta a demokratikus konzervativizmuson alapuló új politikai doktrína körvonalait. Ebben a modellben a népakarat áll a hatalom középpontjában, és megkérdőjelezi a nemzetek feletti intézmények túlzott korlátozásait. Noha a víziót temérdek kritika érte, „egyre nagyobb visszhangra talált számos európai országban és azon kívül is” – írta Veszelin Kirov.

A cikk folytatásáért kattintson.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában