AI

2023.03.13. 09:39

ION virtuális kormányzati tanácsadó mintegy félmillió üzenetet kapott már a romániaiaktól

Fotó: Nagy Noemi

Agerpres

Beüzemelése első tíz napja alatt ION virtuális kormányzati tanácsadó mintegy félmillió üzenetet kapott a romániaiaktól, főként az oktatás, az állami egészségügyi rendszer, a fizetések és nyugdíjak, a nagyvárosi életkörülmények témákban.
A kutatási minisztérium vasárnapi közleménye szerint a román polgárok többnyire az oktatási és az egészségügyi rendszer, a fogyatékkal élők és az idősek életkörülményei javításának szükségességéről írtak, de ugyanilyen mértékben fejezték ki aggodalmukat az egyre nagyobb árak, és az alacsony fizetések és nyugdíjak miatt.
A nagyvárosokban élők az életkörülmények miatt panaszkodtak, több zöldövezet és játszótér, kerékpárút kialakítását kérve, és a zsúfolt közúti forgalom megszüntetésére követelve megoldásokat.
A környezet- és erdővédelem, a hulladékmenedzsment és a korrupció felszámolása szintén a romániaiak által említett témák között volt. A projekt elindítása óta eltelt 10 napban több mint egymillió személy látogatta meg a honlapot és több mint félmillió üzenetet hagytak.
Közel ezer személy jelentkezett ION kutatói vagy önkéntesi csapatába: nemzetközi tantárgyversenyek díjazottjai, a cambridge-i, oxfordi, harvardi egyetemeken tanuló romániai diákok és a romániai műszaki egyetemek hallgatói. Ugyanakkor több tucat román és külföldi magáncég szeretne részt venni a ION projektben.
Nicolae Ciucă kormányfő a március elsejei kormányülésen mutatta be ION-t a kormány első mesterséges intelligenciával rendelkező tiszteletbeli tanácsadójaként.
A ION projekt egy olyan rendszer, amely mesterséges intelligencia segítségével a szociális médiában megjelenő információkból gyorsan és automatikusan rögzíti a romániaiak véleményét, nézeteit és kívánságait.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában