Kézilabda

2024.05.13. 18:05

Újból visszacsúsztak a negyedik helyre a nagyváradi kézisek

Forrás: CSM Oradea-Handbal

A Nagyváradi VSK kézilabdacsapata idegenben lépett pályára szombaton a Fogarasi VSK otthonában a másodosztály felsőházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában. A piros-kékek az első játékrész folyamán egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiaknak, ám a fogarasiak a szünet előtt háromgólos előnyre tettek szert (16–13). A folytatásban a váradiak mindent megtettek, hogy lefaragják hátrányukat, a Fogaras viszont magabiztosan játszva megtartotta a különbséget és végül 32–29-re behúzta az összecsapást. A nagyváradiak legeredményesebb játékosa Alexandru Farcaş lett 12 találattal. A Fogaras a győzelemnek köszönhetően fellépett a harmadik helyre, megelőzve ezzel a VSK-t. A bajnokság utolsó fordulójában Cosmin Liberţ legénysége hazai környezetben fogadja majd a már biztosan feljutó Alexandriai VSK gárdáját május 20-án 18 órától. A negyedik pozíció megtartása esetén a Várad osztályozót játszik majd a feljutásért a Bölények Ligája 11. helyén végző együttesével, jelen esetben a Temesvári Politehnicával szemben.