ERDON
Erdélyi hírportál
november 22., péntek
Kerkez Milos nevét akkor ismerhette meg az ország, amikor 2021-ben az AC Milan élő legendája, Paolo Maldini magánrepülőt küldött érte, hogy mielőbb aláírhassa a szerződését Olaszországban. Kerkeznek akkoriban annyi NB II-es mérkőzés sem volt a lábaiban a Győrben, mint ahány éves volt. Meccsekből 16, évekből 17 volt neki.
Az AC Milan utánpótlásából hamar kitűnve megfontolt lépésekkel építette a karrierjét, a holland AZ Alkmaarnál lett élvonalbeli futballista, onnan felkészülten került a Premier League-be, a Bournemouthhoz. A legfrissebb hírek szerint már közel a következő ugrás: a Manchester United és a Liverpool is érdeklődik iránta.
Amikor ezeket a híreket olvassák Bécsben vagy éppen Felcsúton, és amikor azt látják, hogy a tegnap óta immáron 21 éves Kerkez két gólpasszt oszt ki a Manchester City ellen, akkor elgondolkodhatnak. Bécsben azért, mert Kerkez 2014-ben, 11 évesen a Rapid Wien utánpótlásába került, és honnan 2019-ben elbocsátották, mert több fegyelmi vétsége is akadt. Felcsúton meg azért, mert a Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt nemrég elárulta, hogy amikor Kerkez 16 éves volt, próbajátékon szerepelt náluk, de a vezetőség nem járult hozzá a leigazolásához.
A Rapid Wien jelenlegi profi kerete 41,5 millió eurót ér, a Puskásé meg 10,5 milliót, ehhez képest Kerkez egy friss kutatás szerint egymaga 39,3 milliót kóstál.
Egyik korábbi edzője, Csató Sándor szerint Kerkez hiperaktív, kezelhetetlen gyereknek látszott.
Ennek ellenére ma már egyértelmű, hogy kifizetődő volt foglalkozni vele.
Nem mindenkinek van olyan szerencséje, mint Kerkeznek. Vagy Varga Barnabásnak, netalán Lionel Messinek. A problémás kölykök java elkallódik, mert eldobják őket, mint a forró krumplit.
A magyar válogatott és a Fradi erőssége, Varga Barnabás Vas vármegyei gyerekként, az Illés Akadémia egykori növendékeként sem jutott el a kézenfekvő úton a Haladásig, helyette az osztrák amatőr futballba kényszerült, onnan küzdötte fel magát túl sok elvesztegetett év árán. Varga menedzsere, Paunoch Péter fedte fel, hogy „Barnabás retardált gyereknek számított, és itthon nem vették észre a tehetségét”. Pedig azt ma már a vak is láthatja.
Problémás kölyök volt Lionel Messi is, akinél tíz évesen növekedési hormonhiányt állapítottak meg, és Argentína egyik legnagyobb klubja, a River Plate ezért nem igazolta le. A Barcelona megtette – a többi már történelem.
Látható: egy gyereket nem szabad túl korán leírni, ellenben egy kis bizalom csodákra képes.