2012.05.12. 16:21
A hajdúvárosban mutatták be a magyar korona másolatát
Nem mindennapi esemény részesei lehettek pénteken Nagyszalonta lakói,ugyanis a hajdúvárosi RMDSZ szervezésében, a Magyar Koronaőrök Egyesülete jóvoltából Nagyszalontán került bemutatásra a szent koronaélethű másolata.
Nem mindennapi esemény részesei lehettek pénteken Nagyszalonta lakói,ugyanis a hajdúvárosi RMDSZ szervezésében, a Magyar Koronaőrök Egyesülete jóvoltából Nagyszalontán került bemutatásra a szent koronaélethű másolata.
A korona kiállítás megnyitóján elsőként Török László polgármester köszöntötte az érdeklődőket, majd Dánielisz Endre helytörténész mondta el ünnepi gondolatait, végül pedig közös imával zárult a megnyitó ceremónia. A tárlat átadása után a jelenlvők megcsodálhatták a korona élethű másolatát, valamint a Koronaőrség múltját bemutató kiállítást, illetve a korona menekítéséről szóló kisfilmet. A lenyűgöző kiállítást méginkább élvezetessé tette a koronaőrök tárlatvezetése, akik érdekes információkat osztottak meg a látogatókkal a magyar koronáról, valamint szintén emelte a rendezvény fényét a Történelmi Vitézi Rend tagjainak a jelenléte, akik a nap során díszőrséget álltak a korona mellett. A magyar korona másolatát bemutató kiállításra nagyon sokan voltak kíváncsiak, a nap során mintegy ezer ember fordult meg az RMDSZ Székházban, a fiatalok és az idősebb korosztály tagjai egyaránt nagy élményként élték meg, hogy itthon láthatták a nemzeti összetartozás jelképét, a magyar koronát.
Szatmári Erzsébet