2 órája
Ennyi pénzt illik adni, ha esküvőre vagyunk hivatalosak
A legtöbb jegyespár úgy szervezi az esküvőjét, hogy majd a nászajándékként kapott pénzből visszatérül a nagy napra költött összeg. A Világgazdaság több ceremóniamestert is megkérdezett, hogy mennyi pénzt illik adni nászajándékba.
Esküvő kiállítás a Pick Aréna csarnokban
Forrás: Délmagyarország
Fotó: Karnok Csaba
Először nézzük meg a meghívót, és derítsük ki, szerepel-e benne utalás arra, hogy ajándékot vagy pénzt kér a pár – mondta a Világgazdaságnak egy ceremóniamester, aki évente nyolc-tíz esküvőn dolgozik.
A szakember hozzátette:
Ha nem egyértelmű, nyugodtan kérdezzünk rá, mire van szükségük.
Ha a pénzt választják, akkor legalább akkora összeget szokás ajándékba adni, amennyi fedezi a vendég étel- és italfogyasztását. Nagy István vőfély a lap kérdésére elmondta:
2024-ben egy közepes helyszínen szervezett lagzi vacsoramenüvel 40 ezer forint volt vendégenként, egy drágább helyszínnél pedig 50 ezerrel is számolhatunk, így ennyit mindenképp illik adni.
A fenti összegek a menyasszonytánctól függetlenül érvényesek, itt mindenki annyi pénzt dob be, amennyit szán a friss házaspárnak. A ceremóniamesterek felhívták a figyelmet arra, hogy
egyre inkább figyelnek a diszkrécióra is, így ha valaki csak pár ezer forintot szánna erre az alkalomra, nem kell szégyellnie magát például az apóssal szemben, aki vélhetően jóval több pénzt fog itt – is – ajándékozni.
Ennek ellenére a menyasszonytánc esetén 5-10 ezer forintot szoktak bedobni a kalapba fejenként – mondta a vőfély.
A Világgazdaság cikkéből az is kiderül, hogy akkor is illik-e nászajándékot adni, ha csak kísérők vagyunk.