2 órája
Tanácsok a katasztrófavédelemtől szeles időre

Forrás: ISU
Ma este 18 óráig érvényes másodfokú (narancssárga) riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Bihar megyére is a heves szél miatt. Éppen ezért a Bihar Megyei Katasztrófavédelem néhány jó tanáccsal szolgál, hogyan lehet elkerülni a balesetveszélyes helyzeteket.
A katasztrófavédelem azt ajánlja, hogy a viharos, szeles időben ne menjenek ki, a járművekkel védett helyre parkoljanak, maradjanak távol a fáktól, reklámtábláktól, villanyoszlopoktól és építkezés alatt álló épületektől. Továbbá rendszerese távolítsák el a száraz fákat és ágakat, és rögzítsék az instabil épületelemeket, amelyek szeles idő esetén leeshetnek.
Végül, de nem utolsósorban a katasztrófavédelem az javasolja, hogy haladéktalanul értesítsék az illetékes hatóságokat a 112-es telefonszámon, ha tudomásuk van veszélyben lévő személyekről vagy más, közösségeket negatívan érintő helyzetekről.
A vészhelyzetekben való helyes viselkedésről részletes tájékoztatás érhető el a https://fiipregatit.ro vészhelyzeti platformon vagy a DSU mobilapplikáción, ami ingyenesen letölthető az App Store-ról és Google Playről.