Sport

2024.07.01. 16:38

Négygólos hátrányból egyenlített a Fradi a Sepsi ellen

ERDON-összeállítás

Az ausztriai Bad Radkersburgban edzőtáborozó Ferencvárosi TC a szlovén Lendvai Nafta legyőzését követően a Sepsi OSK-val játszott felkészülési mérkőzést. A háromszékiek soraiban ott volt a korábban a Debrecennél futballozó Varga Kevin, illetve az exfradista Sigér Dávid is. A 2x60 perces találkozó első félidejében a Ferencváros előtt több helyzet is adódott, de a gólokat a sepsiszentgyörgyi csapat szerezte. Cosmin Matei a 17. és a 60., Sherif Kallaku a 39., Varga Kevin beadása után Marius Coman pedig a 48. percben volt eredményes, így a szünetben négygólos előnyben volt a Sepsi. A folytatásban a Fradi újdonsült vezetőedzője, a holland Pascal Jansen teljes sorcserét alkalmazott, aminek meglett az eredménye, hiszen tíz perc sem telt el, amikor Tosin Kehinde passzából Stjepan Loncar szépített, majd a 96. percben a kölcsönből visszatérő Fortune Bassey gurított a kapuba. Öt perccel később egy védelmi hibát kihasználva Kehinde egygólosra csökkentette az FTC hátrányát. Az utolsó húsz percben aztán hiába volt több egyenlítési lehetősége is a Fradinak, úgy tűnt, a Sepsi megőrizte az előnyét, ám a ráadás utolsó percében jött Kehinde, és az újabb góljával kialakította a 4–4-es végeredményt.