Selejtező

2024.07.17. 17:19

Sima kettős győzelemmel jutott tovább a FCSB

Forrás: FCSB

Az idegenbeli 7–1-es sikert követően a FCSB otthon fogadta kedd este a San Marinó-i bajnokság győztesét, a SS Virtus együttesét a Bajnokok Ligája-selejtezőjének első fordulójában. Ahogy az előző mérkőzésen most is hamar vezetéshez jutott a román bajnok, miután a 20. percben Alexandru Băluţă 8 méterről a hálóba bombázta a játékszert (1–0). A bukarestiek nem álltak meg, és egészen a félidőig még kétszer betaláltak Malcom Edjouma révén (3–0). A folytatásban csupán egy gól esett, a 72. percben David Miculescu állította be a végeredményt (4–0). A második félidőben a vendégeknél újból lehetőséget kapott csereként az ex-FCSB labdarúgó Federico Piovaccari is. A fővárosi gárda könnyedén, 11–1-es összesítéssel jutott tovább a BL-selejtező második körében, ahol az izraeli Maccabi Tel Avivval csap össze. Elias Charalambous alakulata kedden 20 órától kezdi a párharcot hazai környezetben, a visszavágó semleges pályán lesz az izraeli–palesztin harcok miatt. A Ferencvárosnak a walesi bajnok, a The New Saints lesz az ellenfele (kedd, 21 óra).