Sürgősségi eset

3 órája

Újraélesztésre volt szüksége egy 11 éves diáklánynak

Illusztráció

Súlyos állapotban van egy 11 éves diáklány, miután február 26-án, szerda reggel az iskolába érve rosszul lett, megállt a szíve és újra kellett éleszteni. Az iskola nincs automata defibrillátorral felszerelve, azonban az intézmény mintegy 40 tanára részt vett elsősegélynyújtó képzésen, így azonnal közbelépett egy pedagógus: a mentősök kiérkezéséig szívmasszázzsal igyekezett újraéleszteni a gyermeket. Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta a szívleállást. 
Az eset újabb bizonyítéka annak, hogy mekkora szükség van a hasonló képzésekre, és arra, is hogy az automata defibrillátoroknak mekkora haszna lehetne minden tanintézményben. Az elmúlt egy hétben egyébként a Páli Szent Vince Társaságnak köszönhetően 15 nagyváradi tanintézményt szereltek fel automata defibrillátorral, a szóban forgó iskola nincs közöttük, azonban a tanintézmény vezetősége igyekszik módot találni arra, hogy szerezzenek be egy életmentő eszközt, melynek ára körülbelül 4000 lej. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában