Sport

2024.07.24. 17:42

A Bozsik Arénában dől el a FCSB továbbjutása

Forrás: Agerpres

A FCSB az izraeli Maccabi Tel-Aviv együttesét fogadta otthon a Bajnokok Ligája selejtezőjének második körében. Az első félidő kiegyenlített játék hozott, a piros-kékeknél Alexandru Băluţă és Daniel Popa veszélyeztetett, míg a Tel-Avivnál a veterán Eran Zahavi került helyzetbe. A fővárosiak a térfélcserét követően lassan átvették az irányítást, és néhány alkalommal megtornáztatták a vendégek kapusát, Mishpatit. A 71. percben azonban fordult a kocka, a Maccabi Dan Biton találatával megszerezte a vezetést (0–1). Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Darius Olaru beívelése nyomán Joyskim Dawa hét méterről a hálóba bólintotta a játékszert (1–1). A hátralevő negyedórában a román bajnok mindent megtett a győzelem érdekében, ám az izraeliek állták a sarat, így a visszavágón, a Bozsik Arénában dől el a továbbjutás sorsa. Ha Elias Charalambous alakulata sikerrel veszi az akadályt, akkor a harmadik fordulóban a Shamrock Rovers (ír) – Sparta Praga (cseh) párharc győztesével játszanak