2024.07.10. 15:52

Gálázott a FCSB a BL-selejtező első mérkőzésén

Forrás: Ionuţ Iordache

A Bajnokok Ligája selejtezőkörének első fordulójában a FCSB idegenben lépett pályára a jóval gyengébb játékerőt képviselő San Marinó-i bajnok, a Virtus ellen. A papírformának megfelelően a vendégek már a 6. percben megszerezték a vezetést Darius Olaru büntetőjével (0–1). A román bajnok folytatta a gólgyártást, és Olaru triplájával, valamint Daniel Popa duplájával ötgólos előnnyel mehettek a szünetre (0–5). A térfélcserét követően a FCSB vezetőedzője, Elias Charalambous négyet is cserélt, a cserék közül pedig David Miculescu meghálálta a lehetőséget, miután a 70. és 73. percben is betalált ellenfele hálójába (0–7). A meccs vége felé a hazaiaknak sikerült a szépítés (1–7), ám ez csak szépségtapasz volt, a bukarestiek szinte biztos ott lesznek a legrangosabb európai klubtorna második körében. Lehetőséget kapott a mérkőzésen a San Marinó-iaknál az a Federico Piovaccari is, aki a 2013–14-es idényben a piros-kékek játékosa volt. A fővárosiak visszavágója július 16-án, kedden 20.30-tól kerül megrendezésre a Ghencea Stadionban.