4 órája
Továbbra is a világ élvonalában a Crișul kempósai
A portugáliai Caldas da Rainha adott otthont április 23–27. között a XXI. Kempo Világbajnokságnak, amelyen 74 ország képviseltette magát.

Forrás: Facebook/Crişul SK
Jósa Attila
Az esemény díszvendége a hollywoodi sztár, Benny „The Jet” Urquidez volt, aki profi karrierje során 67 mérkőzést vívott kempo, shotokan és kickbox stílusokban, ezek közül 63-at megnyert, 57 alkalommal kiütéssel, és egész pályafutása alatt mindössze egyszer szenvedett vereséget.
A romániai küldöttség – amelyet a Román Kempó-szövetség elnöke, Amatto Zaharia vezetett – tagjai között három sportoló is volt a Nagyváradi Crișul Sportklubtól: David Sferle, Denisa Andrada Cotuț és Răzvan Daniel Cotuț, akiket edzőjük, Tulkos Rómeó kísért el. A verseny második napján David Sferle megszerezte első aranyérmét, és világbajnok lett a férfi szenior +95 kg-os knockdown kategóriában, amiért világbajnoki övvel is jutalmazták. A harmadik versenynapon David a semi-kempo próbában is aranyérmet szerzett, így kétszeres világbajnokká vált.
Ugyanezen a napon léptek tatamira a Cotuț testvérek is. Denisa Cotuț a női szenior -60 kg-os kategóriában semi-kempóban aranyérmet nyert, így világbajnoki címet szerzett. Testvére, Răzvan Cotuț bronzérmet szerzett ugyanebben a versenyszámban, a dobogó harmadik fokára állva. A verseny negyedik napján Denisa Cotuț full-kempo próbában is kiválóan szerepelt, itt bronzérmet nyert.
A tradicionális versenyszámokban (kata fegyverrel, fegyver nélkül, szinkron) Spanyolország diadalmaskodott, míg a második helyen Argentína végzett. A dobogó harmadik fokára Chile állhatott fel, őket Portugália követte, Románia pedig az ötödik pozícióban zárta a küzdelmet.Az U18-as korosztály küzdelmi próbáinak rangsorában Románia bizonyult a legerősebbnek, 341 ponttal megszerezve az aranyérmes helyezést. A második helyen Portugália (183 pont), a harmadikon Spanyolország (122 pont) végzett, míg Argentína és Magyarország szorosan követte őket. A felnőttek tradicionális kategóriájában szintén Spanyolország mutatta a legjobb teljesítményt (74 ponttal), jelentős előnnyel az Egyesült Államok (13 pont), Argentína (12 pont), Portugália (8 pont) és Románia (6 pont) előtt. A felnőtt küzdelmi számok összesítésében Románia ismét remekelt: 272 ponttal megszerezte az első helyet, maga mögé utasítva Spanyolországot (119 pont), Portugáliát (54 pont), Franciaországot (48 pont) és Mongóliát (44 pont).
A leginkább várt pillanat a nemzeti összesített rangsor eredményhirdetése volt, ahol Románia több mint 640 ponttal a világbajnoki címet szerezte meg, a második helyen Spanyolország végzett (421 pont), őket követte Portugália (268 pont), Argentína (107 pont), míg az ötödik helyre Franciaország került (65 pont).
„Nagyon kemény verseny volt, amely 16 küzdőfelületen zajlott, de valós eséllyel indultunk neki a megmérettetésnek, magabiztosan és egy nagyon jól meghatározott céllal: hogy Románia éremtábláját gazdagítsuk, a legmagasabb dobogós helyezésekkel. Az öt megszerzett érem a sportolóink – Denisa Cotuț, Răzvan Cotuț és David Sferle – sokéves munkájának és kitartásának eredménye, akiket 9, 10, illetve 16 éve edzek. Végigkísértem a fejlődésüket, és felejthetetlen élményeket éltünk át együtt ezen az úton, amely során mindannyian nem kevés áldozatot hoztunk. Ma ezért közösen örülhetünk ezeknek a kivételes eredményeknek. Szeretném megköszönni Pető Dalma Csilla igazgató asszonynak, hogy hitt bennünk, amikor úgy döntött, hogy megalapítja ezt a szakosztályt, valamint Amatto Zaharia elnök úrnak is hálás vagyok, amiért bizalmat szavazott nekünk és lehetőséget adott, hogy részesei lehessünk a román delegációnak ezen a világbajnokságon” – értékelt a versenyek után Tulkos Rómeó, a Crișul Sportklub edzője.