4 órája
Budapest lesz a mesterséges intelligencia fővárosa három napra
Világszínvonalú tudósok, a mesterséges intelligencia legkiválóbb kutatói találkoznak Budapesten, hogy a legújabb fejlesztésekről, trendekről és áttörésekről beszéljenek.

Forrás: Shutterstock
Fotó: Gorodenkoff
A háromnapos „AI Symposium 2025” a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat és a szingapúri Nanyang Technológiai Egyetem (NTU) közös szervezésében valósul meg.
A nemzetközi eseményre több mint 50 vezető kutató érkezik Magyarországra. A résztvevők között lesznek amerikai, német, szingapúri és magyar szakértők is – olyan tudósok, akik jelenleg is formálják a jövőt. A szimpózium négy fő témakör mentén járja körbe az mesterséges intelligencia legfontosabb kérdéseit: a megbízható és fenntartható mesterséges intelligencia, a hálózattudomány, az egészségügy és az ipari automatizálás kerülnek a fókuszba.
A sztárelőadók között szerepel többek között Tao Dacheng, az NTU professzora, aki több mint 112 ezer hivatkozással a világ egyik legtöbbet idézett AI-szakembere. A hálózattudományról beszél Barabási Albert-László, a tudományos hálózatkutatás, míg az orvosbiológiai AI-alkalmazásokat Guan Cuntai professzor, a BCI (agy-számítógép interfész) kutatás egyik vezetője mutatja be. Az ipari automatizálás és robotika frontvonalát Lin Weisi professzor képviseli a vizuális jelfeldolgozás területéről.
A mesterséges intelligencia nem a jövő – hanem a jelen. Ez az esemény lehetőséget teremt arra, hogy Magyarország ne csak követője, hanem alakítója legyen az AI-forradalomnak. A mesterséges intelligencia ugyanakkor tudományos felelősség is. Magyarország célja, hogy kutatási hálózatán keresztül élen járjon a megbízható, átlátható és emberközpontú AI fejlesztésében. A mesterséges intelligencia tehát iránytű a jövő felé. Büszkék vagyunk rá, hogy Budapest adhat otthont ennek a magasszintű tudományos találkozónak
– mondta Jakab Roland, a HUN-REN vezérigazgatója.
A szimpózium különlegessége, hogy a hazai kutatók és vállalatok képviselői aktív szereplőivé válhatnak a tudományos párbeszédnek. Az esemény olyan meghatározó nemzetközi partnerek támogatásával valósul meg, mint a Bosch, a Nokia, az Ericsson és a Continental, amelyek szakmai jelenlétükkel erősítik a tudomány és ipar közötti együttműködést. A magyar kutatók és vállalatok pedig megismerhetik a legújabb nemzetközi eredményeket, és közvetlen kapcsolatot építhetnek a világ élvonalbeli AI-kutatóival.
Digitália
- Hamarosan vezető nélküli kamionok érkeznek egy autópályára
- Így hasznosítsuk a fiók mélyén heverő, régi telefonunkat
- Íme, a legnagyobb esések a világ első ember-robot félmaraton futóversenyén
- Elfelejtette a wifi-jelszavát? Megmutatjuk, hogyan lehet kideríteni
- Szétzilálják társas kapcsolatainkat a városi autópályák