Segítségnyújtás

8 órája

Százmillió forinttal támogatják a bicskei családokat

Összesen 100 millió forint értékben kaptak támogatást bicskei családok otthonfelújításra és korszerűsítésre. A Vál-völgyi Fiatalokért Alapítvány támogatási programjához hasonló projekt pályáztatása a Hátrányos helyzetű és nehéz sorsú emberekért Közalapítvány közreműködésével zajlott.

A támogatásban részesült családokat ünnepélyes keretek közt köszöntötték. A bicskei Petőfi Művelődési Központban rendezett eseményen részt vett és beszédet mondott Tessely Zoltán országgyűlési képviselő, Mészáros Lőrinc, a Mészáros Csoport tulajdonosa, a program ötletgazdája és támogatója, valamint Bálint Istvánné Andrea, Bicske polgármester asszonya, továbbá, Némethné Horváth Nikoletta, a Hátrányos helyzetű és nehéz sorsú emberekért Közalapítvány kuratóriumi elnöke és a helyi képviselő testület tagjai – olvasható az alapítvány közleményében.

Vál-völgyi Fiatalokért Alapítvány , Mészáros csoport, támogatás, bicskei családok
A bicskei családok otthonteremtésében segít a program
Fotó: Kondella Misi Photography / Forrás: Mészáros Csoport

„Szeretném személyesen is hálámat kifejezni a helyi családoknak segítséget nyújtó Mészáros Lőrincnek, illetve azt is külön köszönöm mindannyiunk nevében, hogy a Vál-völgyben évek óta sikerrel zajló otthonteremtési támogatási programot ezúttal Bicskére is kiterjesztették. A segítséget kapó családoknak pedig gratulálok a sikeres pályázatokhoz” – mondta ünnepi beszédében Tessely Zoltán, a térség országgyűlési képviselője.

A Mészáros Csoport támogatásával számos család otthona újul meg

Mészáros Lőrinc, a Mészáros Csoport tulajdonosa beszédében elmondta, nagycsaládosként szívügye a fiatalok támogatása.

„Mindannyian tudjuk, hogy az önálló élet megkezdése komoly kihívásokkal jár, de a környék lokálpatriótájaként hiszek abban, hogy településünk jövőjét azok fiatalok, azok a családok is építik majd, akik most támogatást kapnak. Nagy öröm számomra, hogy a Hátrányos helyzetű és nehéz sorsú emberekért Közalapítvány pályáztatásának segítségével most közösen egy nagy lépést tehetünk annak érdekében, hogy minél több fiatal megszilárdítsa helyét és otthonát itt, a szülővárosában” – mondta Mészáros Lőrinc, aki az eseményen egyúttal bejelentette, hogy újabb 100 millió forintos keretösszegű támogatást biztosít a jövőben a bicskei családok otthonfelújítási és korszerűsítési programjához.

Mészáros Lőrinc szívügyének nevezte a fiataok támogatását
Fotó: Kondella Misi Photography / Forrás: Mészáros Csoport

A támogatást elnyert családok vállalták, hogy legalább öt évig a településen maradnak, így biztosítva a program létjogosultságát és a helyi közösség stabilitását.

„Fontosnak tartom, hogy a gyerekek, ha felnőnek és megtalálják a helyüket az életben, akkor is közel maradjanak a szülői házhoz. Hiszen az együttlét nemcsak számunkra, hanem számukra is óriási ajándék. Azt gondolom, sokszáz vagy ezer kilométer távolságból ez a kötődés nem biztos, hogy kialakulhatna” – tette hozzá beszédében Bálint Istvánné Andrea polgármester asszony.

A kezdeményezés sikere egyértelműen mutatja, hogy a helyi közösség, az önkormányzat és a közalapítvány együttműködésével valódi, hosszú távú változások érhetők el.

A Vál-völgyi Fiatalokért Alapítvány 2017 óta közel 700 millió forinttal támogatta a térségben élő több mint 322 családot, segítve őket lakhatási és életkörülményeik javításában.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában