2010.09.26. 16:57
Fotókiállítás és weboldal bemutató
<p>Bihar megye - Péntek délután fájdalmasan kevés érdeklődőnek mutatták be Érmihályfalván a www.partiumimuzeumok.ro internetes oldalt, illetve nyitották meg Csorba Sándor fotókiállítását a Padlás Galériában.</p>
Az internetes oldal létrejöttéről, céljáról már tudhanak olvasóink abból az interjúból, mely a napokban jelent meg oldalunkon. Az ötletgazda és megvalósító Csorba Sándor muzeológus a pénteki hivatalos bemutató alkalmával is elmondta: az oldallal segíteni szándékoznak azoknak, akik múzeumok, tájházak meglátogatására készülnek a Partiumban. Fontosnak tartották a három nyelvű kísérő szöveget, mert ezzel többeknek van lehetősége megismerni a túlnyomó részben magyar kulturális értékeket, akár országon belül, akár a világ bármelyik pontján. „Ismerve egymás kultúráját, könnyebb elfogadni egymást” – fogalmazott Csorba Sándor, aki ezek után sorra bemutatta az oldalban található menüpontokat, illetve azt, hogy ezeken belül mit is lehet megtalálni.
Kevés érdeklőds
Sajnos nem csak érdeklődő volt kevés az eseményen, de a portálon található intézmények (Adyfalvai – Érmindszenti – Ady Endre Emlékmúzem; Érkörtvélyesi Falumúzeum; Érmihályfalvi dr.Andrássy Ernő Városi Múzeum; Érsemjéni Kazniczy–Fráter–Csiha Emlékmúzeum; Gálospetri Érmelléki Magyar Tájház; Mezőpetri Sváb Tájház; Nagyszalontai Arany János Emlékmúzeum; Nagyváradi Szent László Egyházművészeti Múzeum; Szatmárnémeti Maszlényi Gyula Egyházművészeti Gyűjtemény; Sződemeteri Kölcsey Ferenc Emlékmúzeum) képviselői sem voltak jelen, kivéve az érsemjénit és az érmihályfalvit – akik a házigazdák is voltak egyben. A program második részében tárlatnyitóra került sor: az Érmellék 2009 Fotóklub vezetője, Bíró Károly nyitotta meg a klub tagjának, az érsemjéni Csorba Sándornak kiállítását.
Jólsikerült fotók
Miután bemutatta a klubot, és elmondta, hogy céljuk az Érmellék értékeinek fototechnikai eszközökkel történő rögzítése, mentése (várva azokat a „megrendelőket” is, akik igényt tartanak munkájukra), arról szólt, hogy a tárlat képei mondanivaló és szerkesztés szempontjából is jól sikerültek. „Csorba Sándor az a klubtag, aki nem csak természetfotós, de megvan az a fotóművészekre jellemző tulajdonsága is, hogy azt is látja, amit mások nem, és azt meg is tudja mutatni másoknak. A maga során az alkotó szerényen megjegyezte, hogy csak amatőr fotósnak tekinti magát, aki nem törekszik ebben a „műfajban” karriert befutni, egyszerűen csak örömet okoz számára a fényképezés. A tárlatnyitón közreműködött a GGG Irodalmi Stúdió a magyar nyelv és a haza iránti szeretetet tükröző verses–zenés összeállítással.