Bombaformában

6 órája

A Gránit Bank hatalmas lendülettel kezdte tőzsdei pályafutását

A digitális bank részvényei közel tíz százalékkal drágultak hétfőn a BÉT-en – az IPO során elért végleges árukhoz mérten. A Gránit Bank óriási tervekkel kezdi a következő tízéves ciklust is – adta hírül a Világgazdaság.

Elindult a kereskedés a Gránit Bank részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén

Forrás: MTI

Fotó: Kocsis Zoltán

Hatalmas lendülettel startolt el hétfőn a kereskedés a tőzsdeújonc Gránit Bank részvényeivel a BÉT Standard kategóriájában, már a nyitás utáni első órában 10 százalék körüli pluszba lendült az árfolyam, amit aztán tartott is a papír délig. Néhány perccel 12 után 15 920 forinton, 9,8 százalékkal a bevezetési ár fölött született rá az utolsó kötés. Sőt a délutáni kereskedésben is maradt az árfolyamszint – tudósított a Világgazdaság.

HEGEDÜS Éva, a gránit bank
Hegedüs Éva, a Gránit Bank Nyrt. alapító tulajdonosa, elnök-vezérigazgatója beszédet mond, miután csengetéssel elindította a kerekedést a bank részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde standard kategóriájában 2024. december 23-án
Fotó: Kocsis Zoltán / Forrás:  MTI

A Gránit Bank történelmet írt

A befektetők érdeklődése persze nem új keletű, hiszen, amint Hegedűs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója az ünnepélyes becsengetésen elhangzott prezentációjában kiemelte, már a jegyzés során is a 7 milliárd forintos minimum kibocsátási összérték több mint háromszorosára, azaz 21,46 milliárd forint értékben érkezett érvényes ajánlat az új törzsrészvényekre. Ebből egyébként 17,7 milliárd forint értékben fogadta el az ajánlatokat a bank, s a végleges részvényár 14 500 forint lett. Mindennek eredményeként karácsony előtt egy nappal az elmúlt 25 év legnagyobb tőkebevonására került sor IPO (elsődleges nyilvános részvénykibocsátás) keretében hazánkban.

Örömteli, hogy a lejegyzett részvények 54,1 százaléka ráadásul lakossági – magánszemélyek, illetve intézményi befektetőknek nem minősülő vállalatok – portfóliójába került.

Nem kevesebben mint 1867-en jegyeztek a részvényekből, köztük 1864-en új részvényesek, közülük pedig 1243 magánszemély (66,7 százalék) a Gránit mobilappján vált részvénytulajdonossá.

A végleges kibocsátási részvényáron számolva a Gránit Bank tőzsdei kapitalizációja 262,2 milliárd forintra nőtt, ami az erősödő árfolyammal kalkulálva még 10 százalékkal emelkedett hétfőn napközben.

A Gránit Bank a nyilvános értékesítésből befolyt forrást szolgáltatási portfóliója bővítésére és további digitális fejlesztésekre fordítja.

A bank legnagyobb részvényese

  • 39,2 százalékos pakettel a Tiborcz István tulajdonában álló TiberisDigital Kft., 
  • de közel 35 százaléka van a pénzintézet MRP-szervezetének is. 
  • A Pannónia Nyugdíjpénztárnak 6,3 százaléka, 
  • míg Hegedűs Éva cégének, az E.P.M. Kft.-nek 4,15 százaléka van. 
    Ez utóbbi részvénycsomag, mivel nem haladja meg az 5 százalékot, már az összesen 19,54 százalékos közkézhányad részét képezi.

A további részletekért és a teljes cikkért kattintson a Világgazdaság cikkére!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában