Ilyen egyszerű?

4 órája

Boldogság nyolc lépésben? A tudomány erre is megadta a választ

Ki ne szeretne boldog lenni? Ki ne szeretné tudni, mi a boldogság titka? A tudományos kutatások szerint mindannyian képesek vagyunk olyan szokásokat kialakítani, amelyekkel javíthatjuk életminőségünket. A tudomány szerint igenis lehetséges a boldogság nyolc lépésben, persze csak akkor, ha valóban teszünk is érte!

Boldogság nyolc lépésben? Nem lehetetlen!

Forrás: Shutterstock

A boldogság elérése nem feltétlenül bonyolult feladat. Az új szokások kialakítása, például a barátságok ápolása, az önkéntesség vagy a természetjárás és a társasági programok élvezete, mind hozzájárulhatnak egy kiegyensúlyozottabb élethez, mind fontos lépések a boldogsághoz – írja a life.hu.

A portál el is árulta, mit kell tennünk ahhoz hogy boldogok legyünk.

Boldogság nyolc lépésben 

1. Ápoljuk a barátságainkat

Az életkor előrehaladtával a barátságok fenntartása egyre fontosabbá válik. Az új kapcsolatok kialakítása és a meglévőek ápolása nemcsak a pszichológiai jólétet növeli, hanem a kognitív működésre és a fizikai egészségre is pozitív hatással van.

 A barátokkal töltött minőségi idő oldja a stresszt, feltölt bennünket és elégedetté tesz. Jó érzés, hogy számíthatunk másokra és mások is bátran fordulhatnak hozzánk.

 

BOLDOGSÁG nyolc lépésben
Boldogság nyolc lépésben: a barátságok ápolása is nagyon fontos!
Fotó: Studio Romantic / Forrás:  Shutterstock

2.Osztozzunk mások örömében

A baráti kapcsolatok fenntartásának egyik kulcsa a mások örömében való osztozás. Amikor egy barátunk sikerét ünnepljü, érdeklődő és támogató hozzáállásunkkal erősítjük a kapcsolatot. Legyen szó új állás megszerzéséről vagy örömteli magánéleti eseményről, a pozitív reakciók mélyítik a kötelékeket köztetek.

3. Önkénteskedjünk!

Az altruizmus nemcsak másokat segít, hanem minket is boldogabbá tesz. Az önkéntes munka, legyen az állatok gondozása menhelyen, közösségi eseményeken való részvétel vagy segítség egy barátnak, csökkentheti a stresszt, javíthatja az egészségedet, és célt adhat az életednek, sőt, a tudomány szerint az öregedést is lassítja. Tanulmányok szerint az önkéntesség még olyan betegségek esetén is segíthet, mint a krónikus fájdalom és a depresszió.

Mit tehetünk még azért, hogy boldogok legyünk? Mi a boldogságunk titka? Ha kíváncsi a következő 5 fontos tanácsra, kattintson IDE

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában