Kétoldalú tárgyalások

20 órája

Nagy Márton: tovább kell mélyíteni a magyar–japán gazdasági kapcsolatokat

Japán évtizedek óta Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnere.

Nagy Márton: tovább kell mélyíteni a magyar–japán gazdasági kapcsolatokat

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter

Forrás: MTI

Fotó: Balogh Zoltán

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint tovább kell mélyíteni a magyar–japán gazdasági kapcsolatokat – közölte a tárca szombaton az MTI-vel.

A közlemény szerint Nagy Márton Tokióban tett hivatalos látogatása során olyan világszinten is meghatározó japán cégek vezetőivel folytatott kétoldalú tárgyalásokat, mint a Suzuki, a Hitachi, a JBIC Bank és a Nippon Paper. A megbeszélések központjában a gazdasági kapcsolatok bővítése és mélyítése állt, különös figyelmet szentelve a kereskedelem és ipari együttműködés további erősítésére.

Emlékeztettek arra, Japán évtizedek óta Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnere: hazánkban több mint 180 japán vállalat működik, amelyek 27 ezer családnak biztosítanak megélhetést és jelentős mértékben hozzájárulnak a gazdaság teljesítményéhez, növekedéséhez. A japán cégek különösen az autóipar és az elektronikai szektor területén meghatározó szereplők. A japán befektetők érdeklődése töretlen és folyamatosan új lehetőségeket keresnek a két ország közötti gazdasági kapcsolatok elmélyítésére.

A közlemény kitér arra is, hogy a kétoldalú tárgyalások során a nemzetgazdasági miniszter Toshihiro Suzuki úrral, a Suzuki elnök-vezérigazgatójával egyeztetett. A vállalat a világ 12. legnagyobb autógyártója és a globális elektromos járműpiac egyik meghatározó szereplője. Magyarország szempontjából meghatározó, hogy a Suzuki hazánkban üzemelteti egyetlen európai gyártóbázisát – húzták alá.

Nagy Márton a találkozón hangsúlyozta, hogy Magyarország erős és fejlődő elektromos járműipari ökoszisztémában érdekelt, ezért az együttműködés további bővítése kulcsfontosságú.

A tárcavezető a Hitachi vezetőivel is tárgyalt, akikkel a vasúti fejlesztési projekteken való részvétel lehetőségeit vizsgálták, a Nippon Paper képviselőivel folytatott megbeszélés célja pedig a szerves vegyi anyagok piacán folytatott üzleti kapcsolatok megerősítése volt. Továbbá találkozott a JBIC Bank képviselőivel, akikkel áttekintette a pénzügyi kapcsolatok helyzetét és lehetséges együttműködési lehetőségeket.

A miniszter a tárgyalások kapcsán hangsúlyozta, hogy Magyarország minden partnerével a kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködésre és partnerségre törekszik. Hazánk célja, hogy tovább erősítse gazdasági szerepét, és Magyarországot a keleti és nyugati tőke, valamint a high-tech technológiák találkozási pontjává tegye – áll a közleményben.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában