Közlemény

2025.02.19. 11:00

Hunyadi-premier márciusban a TV2-n

Dupla résszel indul a várva várt Hunyadi televíziós sorozat március 8-án a TV2-n. A grandiózus történelmi széria, melynek a magyar származású Robert Lantos a producere, több mint hatszáz színész és kaszkadőr részvételével készült, és korábban nagy sikerrel mutatták be a cannes-i televíziós fesztiválon.

Forrás: tv2

Fotó: CSABA AKNAY

Március 8-án, szombaton este dupla résszel robban be az izgalmasnak ígérkező Hunyadi a TV2-n, majd vasárnap folytatódik a 3. epizóddal, és heti rendszerességgel lesz látható. 

Forrás: tv2

A tízrészes Hunyadi sorozat a legendás magyar hadvezérről, Hunyadi Jánosról szól. 

A Variety szerint minden idők egyik legepikusabb európai televíziós produkciójának producere a magyar származású Robert Lantos. 

Hunyadi János – Mátyás király apja, Magyarország kormányzója – külső és belső ellenségekkel egyaránt megküzd, hogy hazáját és a keresztény Európát megóvja az oszmán hódítóktól és biztosítsa családja helyét a kor zűrzavaros magyar politikájában. A sok-sok intrika, hatalomvágy, hőstett és árulás mellett természetesen szerelmi szál is megjelenik a történetben. A széria Bán Mór Hunyadi című regénysorozatának adaptációja, és páratlan vállalkozás a magyar televíziózás történetében. 

Különlegessége, hogy több mint hatszáz – köztük több nemzetközi - színész és kaszkadőr részvételével készült, és a szereplők saját anyanyelvükön szólalnak meg, ezzel növelve a történelmi hitelességet. 

A film szereplői egyes jelenetekben összesen 9 nyelven, köztük a magyar mellett németül, törökül, olaszul, csehül, románul és szerbül is beszélnek. Ezt a rendezői változatot a történelmi hűség iránt rajongóknak a SuperTV2-n vetíti majd a csatorna, míg a magyar nagyközönség számára készített változat a TV2-n lesz látható. 

„A TV2 Csoport a Hunyadi sorozat indulása óta együttműködik ezzel az epikus projekttel. A szereposztás kiemelkedő, és alig várjuk, hogy bemutathassuk nézőinknek. A sorozat az európai civilizációnkat megmentő csaták grandiózus reprodukcióján keresztül mutatja be Hunyadi János – az egyik legnagyobb magyar hős – drámai életét és felemelkedését” – mondta Pavel Stantchev, a TV2 Csoport vezérigazgatója. 

A címszerepet a 28 éves erdélyi magyar színész, Kádár L. Gellért alakítja.

Felesége, Szilágyi Erzsébet szerepében Rujder Vivient láthatják. A magyar szereplők között van még többek között Fekete Ernő, Gálffi László, Hermányi Mariann, Medveczky Balázs és Törőcsik Franciska. A nemzetközi színészgárdát mások mellett Laurence Rupp (Barbárok), Giancarlo Giannini (Casino Royale) és Karel Roden (A Bourne-csapda) alkotják. 

A sorozat rendezői az Oscar-jelölt és Emmy-díjas Robert Dornhelm, Nagypál Orsi, Szász Attila és Lengyel Balázs. 

A Beta Film és a Nemzeti Filmintézet támogatásával létrejött Hunyadit tavaly októberben mutatták be nagy sikerrel Cannes-ban a filmes, televíziós és streamingszakma legnagyobb tartalomgyártói és vásárlói előtt. Ez volt az első alkalom, hogy magyar produkció ilyen kiemelt figyelmet kapott a nemzetközi szakmai közvéleménytől. 

Hunyadi: március 8-án 20 órakor dupla rész, március 9-án 21 órakor 3. epizód a TV2 műsorán.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!