Támogatott tartalom

2020.07.03. 08:47

Visszér – hogyan lehet fájdalommentesen és műtét utáni szövődmények nélkül eltüntetni?

A visszér a lábakban lévő felületi erek kitágulása miatt alakul ki, és bár a nőknél gyakoribb, a férfiak is küzdhetnek ezzel a problémával.

Visszér – hogyan lehet fájdalommentesen és műtét utáni szövődmények nélkül eltüntetni?

Miért jönnek elő a visszerek?

A legtöbb esetben a felületi erek elváltozása a láb mélyvénás érrendszerének a megbetegedése nyomán alakul ki, ezt nevezzük vénás elégtelenségnek. A visszérbetegség az érfal elvékonyodása, meggyengülése és az érbillentyűk hibás működése miatt jön létre. A gravitáció miatt az alsó végtagokban idővel a vérmennyiség megnövekszik, ezzel együtt a felületi erek megduzzadnak, meghosszabbodnak, megvastagodnak, kitüremkednek és fájdalmasakká válnak.

A visszérbetegség örökletes is lehet, több családtagot is érinthet; előjöhet lábsérülés esetén is, de a legfőbb oka az érbillentyűk nem megfelelő működése. Ezek a billentyűk arra szolgálnak, hogy a vér akadálytalanul áramolhasson a lábrész felől a szív irányába, és ne folyjon vissza. A vér visszafolyását nevezzük vénás refluxnak. Az érbillentyűk meghibásodása a következők miatt alakulhat ki:

• az érfal elvékonyodása

• a billentyűk hiánya születési rendellenesség miatt

• véralvadás a vénákban (értrombózis)

Az okoktól függetlenül, a hibás érbillentyűk miatt a vér a lábrészen pang, ezáltal megnő a nyomás az erekben. A megnövekedett vérnyomás a felelős a vénák vastagságáért, idővel pedig visszérbetegséghez vezet: fájdalom, lábdagadás, bőrelváltozás, vérzés, értrombózis, lábszárfekély.

Kiknél fordul elő leggyakrabban?

A visszérbetegség gyakoribb a nőknél, 60 százalékban fordul elő, 20 és 50 év között. Bár nem ismeretes, hogyan öröklődik, az esetek 80 százalékában kimutatták az örökletes tényezőt. Egy olyan foglalkozás, amely során sokat kell lábon állni (tanárok, eladók, fodrászok, fogorvosok stb.), a folyamatos izomterhelés (súlyemelőknél), rázkódások, a túl meleg és párás környezet mind a visszér kialakulásához vezethetnek.

A túlsúly, mely az alsó végtagokra nehezedik, az idegrendszeri és anyagcsere-rendellenességek elősegíthetik az érfal sorvadását.

A várandósság egy természetes folyamat, azonban nagy terheket ró az anya szervezetére. A magzat fejlődése érdekében számtalan változás következik be a női testben, így jobban tud alkalmazkodni az új helyzethez. A terhesség azonban sokszor kellemetlen nyomot hagyhat a szervezetben, mely súlyos esetekben rokkantsághoz is vezethet. A hasi elváltozások mellett a visszér a várandósság során kialakult leggyakoribb stigma.

[embed]]

Hogyan lehet kezelni a visszérbetegséget?

A vénák nagysága, kialakulási helye, a társbetegségek tünetei függvényében a következők a lehetséges kezelések:

• Konzervatív

• Gyógyszeres

• Minimálisan invazív

• Hagyományos sebészeti

• Vegyes

Minden kezelés kockázattal is járhat. Ezért a kezelési módot a pácienssel közösen kell kiválasztani, megfelelő tájékoztatás után.

A visszér kezelése a MedVarix Klinikán

A MedVarix Klinikán a minimálisan invazív, a sebészeti vagy a vegyes kezelések állnak a betegek rendelkezésére.

Intravénás lézeres kezelés

Ez a minimálisan invazív, modern eljárás hatékonyabb a sebészi úton történő vagy a rádiófrekvenciás kezeléseknél. A beavatkozás mintegy 30–40 percig tart. Ezáltal a páciensek modern, gyors és hatékony kezelést kaphatnak.

A minimálisan invazív, non-termikus kezelés

Ez a visszérkezelés nem igényel intravénás úton történő érzéstelenítést. Az eljárás mintegy 20–30 percig tart, utána a páciens visszatérhet napi tevékenységeihez.

Szkleroterápia

Ez a kezelés a lábszáron és a combon lévő visszerek esetében igen hatékony. A páciens sebészeti beavatkozás nélkül szabadulhat meg zavaró problémájától.

A visszér klasszikus, sebészeti kezelése

Azoknak a pácienseknek ajánlott, akik krónikus vénás elégtelenségben szenvednek. A beavatkozás során az elváltozott ereket sebészetileg eltávolítják.

Flebektómia

Apró bőrbemetszéseken keresztül (2-3 mm) eltávolítják a visszereket. Ez a technika a visszerek mérete és elhelyezkedése függvényében használatos.

A kezelésekkel kapcsolatos további információk a www.medvarix.ro oldalon, időpont-egyeztetés a 0256/443-625-ös telefonszámon.

 

(Fizetett hirdetés! H34806)

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában