Sajtótájékoztató

2024.06.05. 12:25

Cseke Attila: Egyensúlyt kell teremteni a vidék és Nagyvárad fejlesztése között

Az elmúlt hetek kampányidőszakát értékelő sajtótájékoztatót tartott szerda délelőtt az RMDSZ Sas-palotabeli székházában Cseke Attila megyei tanácselnökjelölt.

Ciucur Losonczi Antonius

Sajnálatát fejezte ki, hogy a többi párt szinte egyáltalán nem foglalkozott az európai parlamenti választásokkal, holott ez is egy igen fontos téma. Hangsúlyozta: az RMDSZ már a kilencvenes években az Európai Unióhoz és a NATO-hoz való csatlakozást szorgalmazta. Románia jól járt a tagsággal, hiszen minden befizetett euró után képletesen szólva három euró tér vissza. Az ország tehát az uniós források hiányában nem tartana a fejlesztések szintjén ott, ahol most; tehát a települések, a közösségek ezeknek a beruházásoknak a haszonélvezői. Úgy fogalmazott Cseke Attila: azért fontos a június 9-i választás, mert évtizedekre meghatározhatja az Unió és a magyar emberek sorsát, valamint eldönti, hogy a régi vezetés marad-e Brüsszelben, vagy új irányítói lesznek-e az EU-nak. „Ha nincs képviseletünk, nincs hangunk, és ez olyan, mintha nem is léteznénk Európában. Azonban két-három erdélyi magyar képviselő is képes napirenden tartani az őshonos kisebbségek ügyét” – nyomatékosította. Arra is felhívta a figyelmet: Európa az otthonunk, de az Uniónak változnia kell, mert a brüsszeli vezetők nem a polgárok valós, mindennapi gondjaival foglalkoznak, rossz döntéseket hoznak és kettős mércét alkalmaznak. „Az RMDSZ uniós kisebbségvédelmi törvényt, több támogatást és kevesebb bürokráciát, a hagyományos értékeink és a kultúránk védelmét, új szemléletet, új lendületet akar Brüsszelben” – fejtette ki a megyei tanácselnökjelölt.

Cseke Attila arról is beszélt, hogy az elmúlt hetekben bővebben is ismertette hétpontos programját. Ezek közül kiemelte: fontos, hogy egyensúly legyen a vidéki települések és Nagyvárad fejlesztése közt, ezek ne versenytársak legyenek, hanem egészítsék ki egymást. Úgy fogalmazott: az infrastrukturális beruházáshoz és a megfelelő életminőséghez mindenkinek egyaránt joga van. Azt is kijelentette: el kell érni azt, hogy 2030-ra Bihar példa legyen más romániai megyék számára. Végül arról számolt be, hogy 54 településen kampányolt kopogtatásos módszerrel, és az emberek visszajelzéseik jók. Lényeges azonban, hogy június 9-én mindenki elmenjen szavazni, hogy hallatni tudjuk a hangunkat ott, ahol a döntések születnek. 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában