Díjazás

16 órája

Életműdíjat kapott Pásztor Gabriella magyar–francia szakos tanár

Csíkszeredában tartotta április 5-én országos küldöttgyűlését az RMDSZ nőszervezete, melynek keretében tíz életműdíjat is átadtak.

Életműdíjat kapott Pásztor Gabriella magyar–francia szakos tanár

Forrás: Facebook/Biró Rozália

Ciucur Losonczi Antonius

„Tíz hölgy hölgy önzetlen és odaadó munkáját köszöntük meg az RMDSZ Nőszervezet Életműdíjának átadásával, akik hosszú évek óta dolgoznak közösségünkért, családjainkért, azért, hogy előre és ne hátra tartsunk”, nyilatkozta portálunknak Biró Rozália, az RMDSZ Nőszervezetének országos elnöke. A díjazottak: Győrfi Erzsébet, Tóth Piroska, Krizbai Róra Jolán, Pásztor Gabriella, Házy Bakó Eszter, Takács Ibolya, Demes Éva, Tepfenhardt Ágota, Vénig Gabriella és Simonfi Mária.

Pásztor Gabriella 1956. szeptember 9-én született Kolozsváron. Egyetemi tanulmányai befejeztével 1980-ban Nagyváradra kapta magyartanári kinevezését a 9-es számú, korábban George Coșbuc, ma Szacsvay Imre Általános Iskolába. 1990 és 1998 között igazgatóhelyettesi tisztséget töltött be itt, majd 1998 és 2006 között magyar szaktanfelügyelőként tevékenykedett. 2006 és 2012 között államtitkári tisztségének köszönhetően Bukarestből segítette, irányította a magyar oktatást. 2012-től visszatért Nagyváradra, a Szacsvay Imre Általános Iskolába, melynek igazgatója volt egészen a nyugdíjba vonulásáig.

„Pásztor Gabriella kiemelkedő, markáns egyénisége Nagyváradnak, a nagyváradi politikai, kulturális és művelődési közéletnek. Neve egybeforr a Romániai Magyar Demokrata Szövetség megalakulásával. Alapító tagja az Erdélyi Magyar Anyanyelvápolók Szövetségének, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének, a Festum Varadinumnak. Oszlopos tagja és az elmúlt években elnöke is az RMDSZ nagyváradi Nőszervezetének, valamint számtalan olyan szervezetnek, egyesületnek, amelyek mind-mind a magyarság érdekeit képviselik, a magyar öntudatot erősítik. Határozott temperamentuma, magabiztossága mindig céltudatossá tette: magyarság- és anyanyelvszeretetre nevelte tanulóit, a hagyományok, ünnepek megtartására, a történelmi megemlékezések fontosságára. Mindig büszkén hirdette a színmagyar iskolája kvalitásait: a rengeteg versenyen, vetélkedőn elért eredményt, helyezést; mindig büszke volt iskolájára, a gyerekekre, a kollégákra, a testvérkapcsolatokra, a pályázatokra, a számtalan iskolai tevékenységre. Igazságszeretete, embersége számtalan helyzetben megmutatkozott; fegyelmezettsége, szigora mögött gyakran felsejlett mókás, nevetős énje is. Gazdag, sikeres és eredményes életútja végül is visszakanyarodott az első iskolájához – innen indult, és a Szacsvay Imre Általános Iskolában fejezte be tanári pályafutását”, hangzott el a Nőszervezet Bihar megyei elnöke, Kéry Hajnal által felolvasott laudációban.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában