Videóüzenet

23 órája

Orbán Viktor büszke arra, hogy együtt harcolhat az olasz hazafiakkal

A magyar miniszterelnök és több más európai jobboldali politikus videóhívásban csatlakozott be a Matteo Salvini által vezetett Liga párt tisztújító kongresszusára. Orbán Viktor büszke arra, hogy az olasz hazafiakkal közösen harcolhat.

Orbán Viktor büszke arra, hogy együtt harcolhat az olasz hazafiakkal

Orbán Viktor miniszterelnök fogadja Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettest a Karmelita kolostorban 2024. szeptember 20-án

Forrás: MTI / Miniszterelnöki Sajtóiroda

Fotó: Fischer Zoltán

Orbán Viktor miniszterelnök videóüzenetben köszöntötte Matteo Salvinit és az olasz hazafiakat a Liga pártkongresszusa alkalmából. A beszédben elismeréssel szólt Salvini küzdelméről és azokról az áldozatokról, amelyeket az olasz politikus az országáért és Európa jövőjéért hozott. A magyar kormányfő szerint a Salvini elleni támadások a kommunista diktatúrák legsötétebb eszközeit idézik.

ORBÁN Viktor; SALVINI, Matteo
Orbán Viktor miniszterelnök átadja a Polgári Magyarországért Alapítvány (PMA) Hunyadi János-díját Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettesnek (b) Brüsszelben 2025. március 19-én
Fotó: Fischer Zoltán / Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

Kedves Matteo, kedves olasz hazafiak, köszöntelek benneteket Budapestről, a szuverén Magyarország fővárosából

– kezdte üzenetét Orbán Viktor. Mint fogalmazott, Salvini és politikai közössége nagy csatákat vívott meg az elmúlt években, és olyan támadásoknak voltak kitéve, amelyek a kommunista diktatúra legsötétebb évtizedeit idéző eszközökkel próbálták elhallgattatni őket – olvasható a Magyar Nemzet oldalán. 

A magyar miniszterelnök szerint azonban ez nem sikerült:

Legyőztétek a mélyállam ügynökeit, mert az igazságot, különösen a hazafiak igazságát nem lehet elhallgattatni.

Orbán méltatta Salvini személyes elkötelezettségét és bátorságát, kiemelve, hogy az olasz politikus a szabadságát is hajlandó volt kockára tenni hazája védelmében.

Az elmúlt években bebizonyítottad, hogy Olaszországért, az olasz hazafiakért a legnagyobb áldozatot is kész vagy meghozni. Kockára tetted a szabadságodat, hogy megvédd az olaszokat, az egész európai civilizációt az illegális migránsoktól

– mondta Orbán Viktor. A miniszterelnök kiemelte, hogy

 Magyarország hálás Salvini bátorságáért, és büszke arra, hogy vele együtt küzdhet Európa jövőjéért. 

A beszéd zárásaként Orbán Viktor a következő szavakkal fejezte ki támogatását:

Éljen Salvini, éljen Olaszország!

Orbán Viktor nem csupán szövetséges, hanem eszmei társ is

A Liga nem egy párt, hanem egy közösség – hangsúlyozta Matteo Salvini Firenzében. A szombat délután kezdődő tisztújító kongresszuson elmondott vasárnapi beszédében Matteo Salvini szenvedélyesen szólt a politikai kitartás, a nemzeti szuverenitás és a józan ész védelmében, és külön kiemelte Orbán Viktor példáját is, mint a következetes küzdelem jelképét – derült ki a Magyar Nemzet beszámolójából. 

SALVINI, Matteo
Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes, infrastrukturális és közlekedési miniszter, a Liga párt elnöke a Patrióták Európáért pártcsalád madridi csúcstalálkozóján
Fotó: Sergio Pérez / Forrás: MTI

Matteo Salvini megosztotta a hallgatósággal, mit mondott neki Orbán Viktor egy brüsszeli találkozón.

Most én vagyok a leghosszabb ideje hivatalban lévő miniszterelnök, de én voltam az is, aki a legtöbb időt töltötte ellenzékben, harcolva.

Ez a mondat Salvini szerint az egész Ligának szól: a kitartás, a politikai következetesség és a hosszú távú elköteleződés értékei Orbán példáján keresztül válnak kézzelfoghatóvá. 

A magyar kormányfőt nem csupán szövetségesként, hanem eszmei társaként említette.

A Magyar Nemzet cikkéből még több érdekes részlet derül ki Salvini beszédéből. 

Az olasz Liga párt megerősítette pártelnöki tisztségében Matteo Salvinit

Az olasz miniszterelnök-helyettes és közlekedési miniszter pártelnöki megbízatása 2029-ig szól. A milánói születésű 52 éves Salvini 2013 óta áll a Liga élén, és harmadszor tölti be a pártelnöki posztot.

Újraválasztása előtti beszédében Salvini megerősítette hűségét a Giorgia Meloni miniszterelnök vezette jobbközép koalícióhoz.

„Nagyon jól együttműködöm Melonival és a többi szövetségessel” – mondta. Az általa vezetett Liga jelenleg a második legerősebb koalíciós párt. Salvini célja pártelnökként, hogy a Liga ismét a legerősebb jobboldali erő legyen Olaszországban. Ez azonban nem mehet a Melonival, a Fratelli d'Italia (Olasz Testvérek) párt vezetőjével folytatott konstruktív együttműködés rovására – szögezte le Salvini.

A pártkongresszushoz intézett videóüzenetében Meloni méltatta a Liga szövetségesként betöltött szerepét. „Összefogásunk és egységünk adott erőt ahhoz, hogy visszaadjuk Olaszországnak azt a hitelességet és nemzetközi szerepet, amelytől túl sok éven át megfosztották, és hogy keresztülvigyük azokat a nagy reformokat, amelyekre az ország évtizedek óta vár, és amelyeket az olaszok követelnek tőlünk” – mondta Meloni.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában