Tegnap, 12:49
Várólistás Bagdy Emőke szakpszichológus váradi előadása

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz volt kötött. ,,Az eseményre minden hely elkelt, de lemondás esetén értesítik a várólistán lévőket. A rendelkezésre álló helyek számáról május 9-én tájékoztatjuk az érintetteket", áll a meghívóban.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a Szigligeti Színház meghívására Nagyváradra látogat dr. Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta. A Festum Varadinum ideje alatt, a Szülők Akadémiája című rendezvénysorozat keretében tart nyilvános előadást május 13-án, kedden 18 órakor a Nagyváradi Állami Filharmónia Enescu-Bartók termében Nehéz időkben talpon maradni – A megküzdés lehetőségei címmel.
Nehéz, krízises, háborús, bizonytalan időkben élünk. Hogyan maradjunk talpon? Rajtunk is áll: amit megtehetünk, azt tegyük meg. Ehhez tudatosságra van szükség. Az előadás jelen helyzetünk, életérzésünk átvilágításából indul ki, és lépésről lépésre halad az önépítő és önromboló erők ismertetésében, szembeállítva a két látásmódot. Az önépítők megtanulják kezelni a stresszt, optimizmussal, derűvel és humorral élik mindennapjaikat, szívósság, küzdőképesség jellemzi őket, képesek elengedni, megbocsátani, életcélokat tűznek ki, tudnak adni, kapcsolatközpontúak és elköteleződnek. Az önrombolók életét ezzel szemben krónikus stressz, megbetegedés, pesszimizmus, rágódás, passzivitás, önbizalomhiány, harag, céltalanság, reménytelenség, magány jellemzi. Mindezek tudatában és az önépítő erők birtokában olyan emberekké válhatunk, akik felelősséget vállalnak önmagukért és a világért, szeretetképesek és elégedettek lehetünk fogyasztói világunkban is, hiszen ez ad esélyt a boldogságra.
Meghívott előadónk dr. Bagdy Emőke professzor, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, szupervizor, az MCC Fiatal Tehetség Programjának fővédnöke. 1981-ben a klinikai szakpszichológus-képzés bázisintézeti vezetője lett, majd 1985-ben Debrecenben a Személyiség- és Klinikai Pszichológiai oktatócsoport, majd tanszék vezetője. 1994-től 2001-ig a Haynal Imre Egészségtudományi Egyetem Klinikai Pszichológiai Tanszékét vezette, 2000-ben pedig megalapította a Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia szakát. Mindenkor elkötelezett híve volt a tudatos személyiségfejlesztésének. Kutatómunkája a pszichodiagnosztikától a pszichoterápiákon át széles spektrumban mozog.