Tegnap, 6:00
Jobb tudni az emojik titkos jelentéseit – mielőtt még valamit elrontanánk
Könnyen kínos tévedésbe eshetünk az online világban, ha közösségi oldalakon rosszul vagy félreérthetően használunk emojit, vagyis hangulatjelet.

Forrás: Getty Images
A hangulatjel a mi digitális testbeszédünk: akárcsak a való életben, egy téves mozdulat teljesen rossz üzenetet küldhet. 😬
A megfelelően választott jel viszont egyéniséget mutat, szarkazmust vagy játékos hangot társíthat a szövegekhez. De ezeknek az apró ikonok némelyike rejtett – vagy legalábbis sokak által nem ismert – jelentést hordoz, melyekről esetleg fogalmunk sincs.
Használjuk a 🍆 hangulatjelet vacsoráról szóló beszélgetéshez? Igen. De semmiképpen ne küldjünk 🐱, úgy gondolva, hogy ez olyan aranyos. Még az olyan egyszerű emoji sem szerencsés, mint a 😅 hangulatjel.
Jópofának tűnhet valamelyik ikon, de kis figyelmetlenségből „Köszönöm!” helyett simán a „Flörtölök” jelet küldhetjük, vagy akár azt, hogy „Zavart vagyok és izzadok”.
Tehát, mielőtt megnyomnánk az üzenetküldés gombot, olvassuk el ezt itt. 👇 Lehet, hogy megkímél minket egy-egy emojis facepalmtól. (Facepalm: valaki az arcát a tenyerébe temeti, ezzel fejezve ki csalódottságát, elkeseredettségét vagy szégyenérzetét.)

Ezeket hangulatjeleket használjuk a leggyakrabban tévesen
😂 Sírva nevet: Vicces helyzetben szoktuk küldeni. De már régen csakis a szülők korosztályába illik, mert figyelem: a Z generáció határozottan úgy gondolja, csak az időseknek való.
💀 Koponya: Azt jelenti, hogy „meghaltam”, mert olyan hevesen nevettem, hogy majdnem belepusztultam. Rendkívül népszerű a Z generáció és a millenálok körében. Ha idősebb ember használja, gyermekei vagy unokái jó fejnek fogják gondolni.
🔥 Tűz: Ha örökösen bedobjuk a tűz hangulatjelet, akkor minden a felhajtásról és a lelkesedésről szól. Olyan, mintha mindenre azt mondanánk, „Ez fantasztikus!”.
🙃 Felfordított smiley: szarkazmus kifejezése azoknak, akiknek van humorérzékük. Valami olyasmit mond, hogy „Igen, persze… mindegy”.
👍 Felfelé tartott hüvelyk: ezt bizony a helyesen értelmezők általában passzív-agresszív megnyilvánulásnak látják. Ha egy hosszú szövegre csak felfelé mutató hüvelykujjal válaszolunk, azt az emberek elutasításnak értelmezik.
🙏 Imádkozó kezek: „Köszönöm” kifejezésre vagy esetleg ténylegesen imádkozás jelölésére használjuk? Inkább hálát fejez ki.
👀 Oldalra vetett szempillantás: A 👀 hangulatjel egy másik személlyel szembeni kritikánkat, rosszallásunkat, ellenségességet vagy akár megvetést fejez ki. Alkalmazható akkor is, ha kíváncsiak vagyunk, pletykálunk, vagy valami szaftosra tippelünk.
Találjunk új kedvenceket!
A👍 helyett a 💯 vagy a 🫡 jelet használjuk.
Menő jelzés a kis kukucskáló fej 🫣 amikor egy kicsit zavarban érezzük magunkat.
Néha csak fejrázásra van szükség 🙂↔️.
Ennek az emojinak a jelentése 🥹 sokoldalú. Így reagálhatunk, amikor ismerősünk mondjuk képeket küld egy kiskutyáról.
A fekete szív emojit – tévesen – egyre inkább a gyász kifejezésére alkalmazzák, holott valódi jelentése szerint szomorú, vagy netán fájdalmas szerelmet vagy szeretetet szimbolizál, esetleg sötét humor az eredeti jelentése.
Kedves hangulatjelnek mostanában divatosabb a 🫶.
Aki rosszul látja a mobilbillentyűzetén a jeleket, vagy nagyon siet és kapkodva ír, netán nem érti, mit is jelent az adott jel, inkább ne használjon emojit. Majd legközelebb!
Digitália
- 5 furcsa hely, ami a Google-térképen látható
- Magyar kutatók fejlesztik a jövő intelligens járműveit
- Receptet ad a sütő, pultból jön ki a páraelszívó – a jövő háztartása ma
- Ember még nem járt ott, ahová a most hétfőn induló magánűrhajó megy
- Mégis van élet a Marson? Földihez hasonló óriás szerves molekulákat találtak