Kézilabda

3 órája

A Temesvári Poli sem tudta megállítani a váradi kéziseket

Forrás: CSM Oradea

A Temesvári Politehnica vendégeként lépett pályára a Nagyváradi VSK kézilabdacsapata a román másodosztály alapszakaszának harmadik fordulójában. A piros-kékek már a találkozó elejétől kezdve domináltak, és már a szünetig 13 gólos előnyre tettek szert (8–21). A folytatásban visszavettek a váradiak, ám még így is növelték előnyüket és végül könnyedén, 45–26-ra legyőzték ellenfelüket. A VSKnál a legeredményesebb kézilabdázó Albert Iulian Vizitiu lett tíz találattal, őt követte a sorban Adrian Laurenţiu Urdă és Szász Csongor hat-hat góllal. A temesváriaknál Gheorghe Mario Tudor nyolc egységig jutott. A Nagyvárad három mérkőzést követően kilenc ponttal az első helyen áll a pontvadászatban. Cosmin Liberţ legénységének nem lesz sok ideje a pihenésre, szerdán 18.30 órától hazai környezetben fogadják a Román Kupa első körében a Kolozsvári Universitatea együttesét. Az összecsapásra a belépés ingyenes.