Futóverseny

2 órája

Idén is sokan neveztek a váradi futóversenyre

Fotó: Alexandru Nițescu

A futóké volt a terep Nagyvárad belvárosában vasárnap reggel 10 órától, ahol idén már 12. alkalommal rendezték meg a City Running Day nevet viselő nemzetközi versenyt. A megmérettetésen profi és amatőr futók, valamint gyerekek is versenyeztek, de a résztvevők között ezúttal több kerekesszékes is volt. A hazai futók mellett érkeztek versenyzők Magyarországról, Ausztriából, Nagy-Britanniából és Lengyelországból is, idén pedig az időjárás is kegyeibe fogadta a rendezvényt. A mintegy 500 sportoló több táv között választhatott, a legnépszerűbb idén is az 5 kilométeres futás volt. A hangulatot ebben a lelkesedés és a bajtársiasság jellemezte, a futók egymást is biztatták az útvonal kihívásai közepette. A felnőttek után, 13 órától a gyermekeké volt a főszerep, akik egy speciálisan erre a célra kialakított pályán versenyeztek.