Sport

Tegnap, 16:27

Aranyéremmel tért haza Albániából Maxim Țugulea

Tirana (Albánia) adott otthont a hétvégén az Ifjúsági Balkán cselgáncs-bajnokságnak, amelyen 186 versenyző (115 férfi és 71 nő) vett részt 11 országból (Koszovó, Románia, Montenegró, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Törökország, a Moldovai Köztársaság, Görögország, Albánia, Észak-Macedónia, Ciprus). A romániai küldöttség a tornán 27 sportolóval indult, akik 12 érmet gyűjtöttek, ebből három arany-, három ezüst- és hat bronzérem volt. A román csapat legjobbjai között volt a váradi Maxim Țugulea is, aki a 81 kg-os kategóriában indulva aranyérmet lett. A 19 éves cselgáncsozó hibátlanul szerepelt, négy győzelméből hármat ipponnal zárt. Țugulea a Nagyváradi Sportiskola sportolója, edzője Emil Morar. A Trikolórok a második helyen végeztek a nemzetek rangsorában, az egyéni versenyben szerzett érmek száma alapján. A csapatviadalon a románok két győzelemmel, valamint két vereséggel harmadikként zártak.