Kosárlabda

2025.02.19. 15:41

Sere: Még mindig fáj az újabb elvesztett kupadöntő

A Román Kupa döntőjében elszenvedett vereséget, valamint a FIBA Európa-kupából való kiesést követően Șerban Sere, a Nagyváradi VSK elnöke február 19-én, szerdán sajtótájékoztatót tartott a Nagyvárad Aréna sajtótermében.

Fotó: csmoradea.ro

Szakács Dávid

A megbeszélés elején a klub vezetője magáról a Román Kupa szervezéséről beszélt, mondván, büszke mindenkire, aki segítette a torna megrendezését, mivel rengeteg szurkolót vonzott az esemény az Arénába. „Köszönöm a szurkolóknak, hogy ilyen nagy számban jelen voltak a legfontosabb meccseken, és végig biztatták a csapatot. Még mindig fáj az újabb elvesztett kupadöntő, főleg azért, mert minden esélyünk megvolt hazai környezetben a végső sikerre. Tovább kell lépnünk és a bajnokságra koncentráljunk, mivel csak ez maradt nekünk. A bajnoki cím a cél, bármennyire is nehéz lesz azt megkaparintani” – nyilatkozta Șerban Sere. 

A VSK első embere elmondta, nem pakolt plusz nyomást a játékosokra a torna előtt, ugyanis jól tudta, hogy az eddig elvesztett hét finálé gondolata is alapból hatással lesz rájuk. „Több hátrányunk is volt a Voluntari együttesével szemben a döntőben. Az első maga a mentális állapot, míg a másik a kupa sajátos szabályzata, mely szerint legalább két román játékos mindig kell legyen a pályán a mérkőzés folyamán. Mi általában egy hazai kosárlabdázót használunk, míg a Voluntari a bajnokságban is nagy részben kettővel játszik, így meg voltak szokva a helyzettel ellenünk, valamint a kolozsváriakkal szemben is a negyeddöntőben.

Az idei európai kupaszerepléssel kapcsolatban is szomorúan nyilatkozott a váradiak elnöke. „A FIBA Európa-kupában egyszerűen pechünk volt. A Dijon ellen idegenben a legvégén kikaptunk egy ponttal, míg otthon a Kalevvel szemben a fél csapat még csak kilábalt a betegségből, így a kondíciójuk nem volt azon a szinten, ami elegendő lett volna az észtek legyőzéséhez. Nüanszokon múlt nemcsak a továbbjutás, hanem a csoportelső helyének megszerzése is.

A korábbi pletykákkal ellentétben Sere kijelentette, hogy Cristian Achim nem lesz menesztve, a jövőjéről csupán nyáron, az idényt követően tárgyalnak majd. „Egy profi klubnak tartjuk magunkat, akik nem dobnak ki senkit csak úgy, egyik pillanatról a másikra. A gondjainkat a szezon után beszéljük meg.

A VSK sajtótájékoztatóját követően Mihai Silvășan, a román kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya, Bogdan Nicolescu, a csapatkapitány és egyben a VSK kosarasa, valamint Cătălin Burlacu, a román csapat menedzsere beszélt a Nagyváradon megrendezésre kerülő Románia–Norvégia világbajnoki-előselejtezőről

Először is köszönjük a váradi városházának, hogy lehetőséget adott arra, hogy a Nagyvárad Arénában játszhatjuk a mindent eldöntő meccsünket a norvégokkal szemben. Remélem, minél többen kilátogatnak majd a meccsre, mivel fontos lesz a csapat számára” – jelentette ki Burlacu.

Büszke vagyok arra, hogy a váradi közönség előtt játszhatok a román válogatottal is. A találkozón a legfontosabb célunk az lesz, hogy minél előbb eldöntsük a továbbjutás sorsát” – nyilatkozta Nicolescu. 

Nem szeretnék sokat a mérkőzésről beszélni, ugyanis mindenki tudja, mekkora tétje van. A feladatunk, hogy jó játékkal kiszolgáljuk a közönséget és továbbjutás esetén a selejtező további szakaszában megmutassuk, mire vagyunk képesek erősebb ellenfelekkel szemben is” – zárta gondolatát Silvășan. A román–norvég összecsapás vasárnap 19 órától kerül megrendezésre. A találkozót a Digi Sport 4 is élőben közvetíti.

A csoport állása: 1. Románia 5 pont/3 mérkőzés, 2. Luxemburg 4/3, 3. Norvégia 3/2.

Fotó: A szerző felvétele

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!