Bulvár-celeb

3 órája

Tényleg a világ legnagyobb harcsáját fogta ki egy horgász a Dunából? (videó)

Óriási harcsát fogott ki egy román horgász a Dunából, a hal 287 centiméteres hosszával és 137 kilogrammos tömegével világrekordnak számít, amennyiben hitelesíti a fogást a Nemzetközi Sporthorgász Szövetség (IGFA) – közölte hétfőn az Adevarul hírportál.

Flavius Caliniuc rendkívüli fogása szombaton történt Újmoldova (Moldova Noua) térségében, ahol a folyam eléri Romániát. A horgász közösségi oldalain közzétett videófelvétele és a hatalmas halról készült fotók több ezer kommentet gyűjtöttek azóta: 

vannak, akik méltatják a horgász teljesítményét, de rosszindulatú megjegyzések is olvashatók a fogás módszerét illetően, vagy arról, hogy ehető-e a szennyezett vízből kifogott hal.

Az IGFA oldalán a magyar Zsédely Attila tartja az európai harcsa világrekordját, aki Olaszországban, a Pó folyóból fogott ki 2010-ben egy 135 kilós, 245 centis harcsát.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában