Illegális bevándorlás

2024.11.02. 22:00

Magyarország nincs egyedül a migrációval kapcsolatos álláspontjával

Magyarország nincs egyedül a migrációval kapcsolatos, korábban sokak által támadott álláspontjával. Ez azonban nem igaz az Európai Parlament véleményalkotására: ők továbbra is úgy gondolják, hogy az a jó, ha beengedünk mindenkit, és csak azokat kell kitoloncolni, akik nem kaphatnak menekültstátuszt – jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombaton, az M1 aktuális csatornán.

MW

Illusztráció/ Illegális afrikai bevándorlók érkeznek a Kanári-szigetekhez tartozó Lanzarote szigetén fekvő Arrecife kikötőjébe

Forrás: MTI/EPA/EFE

Fotó: Adriel Perdomo

Bakondi György kiemelte, hogy az Európai Unió tagjainak többsége visszaállította a határellenőrzést, azokkal a nemzetállami szintű problémákkal szembesülve, amelyeket a tömeges illegális migráció és a menekültjoggal való nagyszámú visszaélés indított el.

Hozzátette: 

tömegével megkezdték a kiutasításokat, szigorító intézkedéseket, a szociális juttatások körének szűkítését fogadták el. Ugyanakkor a Néppárt és a liberális baloldali többségű Európa Parlament, illetve az Európai Bizottság is a korábban elfogadott paktumot erőlteti

 – mondta. A paktumnak a kvóták szerinti elosztás volna a lényege, és az, hogy be kell engedni mindenkit, aki érkezik, „majd itt a területen belül kell elbírálni a menekültkérelmünket” – ismertette, hozzátéve, hogy ez jól láthatóan nem vezet sikerre.

Bakondi György felhívta a figyelmet, hogy azok a magyar megoldások, amelyek a műszaki akadályrendszerrel, a visszatoloncolással, az EU területén kívül történő menekültkérelem benyújtásával kapcsolatosak, a problémákkal szembesülő nemzetállamok körében népszerűségre tesznek szert, ugyanakkor feszültséget okoznak az Európai Unión belül.

A kitoloncolás többnyire sikertelen

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója bízik abban, hogy a lakosság és annak hatására a politikai vezetés nemzetállami szinten már felismerte, hogy a határokat őrizni kell, és a határon kívül kell a menekültkérelmeket elbírálni. Megjegyezte, hogy

 a kitoloncolás többnyire sikertelen, és felidézte, hogy az elmúlt évek kiemelkedően súlyos terrorcselekményeinél a legtöbb esetben az elkövető olyan személy volt, akinek kitoloncolását elrendelték, csak nem tudták foganatosítani.

Hozzátette: az évi egymillió körüli menekültstátusz mellett több százezren lehetnek, akik nincsenek a hatóságok látókörében, nem nyújtottak be menekültkérelmet, hanem illegális foglalkoztatásból, bűnözésből élnek. „Ez az európai belső biztonságot, kohéziót, az Európai Unió egységét és egységes jövőképét súlyosan veszélyeztető állapot, amely mindenképpen megoldást kíván” – mondta Bakondi György.

Az európai társadalom széles rétegét veszélyezteti az illegális bevándorlás

Szavai szerint rendkívül súlyos következményei vannak az Európát érintő illegális bevándorlásnak, erre példaként említette a terrorcselekményeket, az antiszemitizmus korábban soha nem látott mértékű feléledését, a szociális igazságtalanságokat.

A Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoportja és a frakcióba tömörülő pártok európai vezetői mindent megtesznek, hogy e negatív jelenségek megelőzése céljából, „korrekciókat hajthassanak végre azokban az ügyekben, amelyek jól láthatóan az európai migrációs paktum legnegatívabb vagy legsúlyosabb következményekkel fenyegető módosítását igényelnék” – tette hozzá Bakondi György.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában