Magyar Honvédség

15 órája

Európa második legdinamikusabb haderőfejlesztése zajlik Magyarországon

Óriási erőfeszítéseket tesz a kormány, hogy honvédelemre fordítsa a GDP 2,1 százalékát. Haderőfejlesztés Magyarországon: az utóbbi hét évben már hat fegyvergyár épült hazánkban.

A Magyar Honvédség területvédelmi tartalékos állományának összevont katonai eskütétele a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának (NKE HHK) budapesti campusán, a Zrínyi Miklós laktanyában 2024. október 12-én

Forrás: MTI

Fotó: Máthé Zoltán

– Tüdőn lőné a magyar gazdaságot, ha a GDP öt százalékát kellene fordítani honvédelemre, ahogyan azt a sajtóhírek szerint Donald Trump igényelné a NATO-tagállamoktól – jelentette ki Orbán Viktor nemzetközi sajtótájékoztatóján. A Magyar Honvédség fejlesztésére eddig is erőn felül költött a magyar kabinet, hogy elérje a NATO elvárásainak megfelelő szintet, így minden eddiginél nagyobb haderőfejlesztés indult el Magyarországon – írja a Magyar Nemzet.

Haderőfejlesztés Magyarországon
Leopárd 2A7HU típusú harckocsi a Magyar Honvédség Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár lövészetének zárógyakorlatán a hajmáskéri Nullponti Lő- és Gyakorlótéren 2024. november 14-én. Haderőfejlesztés Magyarországon: új tankok és lövegek érkeztek az országba
Fotó: Kovács Tamás / Forrás: MTI

Az utóbbi hét évben már hat fegyvergyár épült hazánkban, köztük Európa legmodernebb és egyik legnagyobb lőszergyára is – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő.

A fegyvergyárak mindegyike vagy NATO-szövetséges cégével vegyesvállalat, vagy izraeli kooperáció.

Zalaegerszegen lánctalpas és kerekes járműveket, Várpalotán lő- és robbanószereket gyártanak, míg Kaposváron kiegészítő radar- és fegyverrendszerek integrációját végzik el. Győrben páncélozott harcjárműveket, Kiskunfélegyházán kézi lőfegyvereket, Gyulán civil és katonai helikopterek alkatrészeit készítik, Nyírtelken radarokkal, Szegeden pedig lézertechnológiá­val foglalkoznak. Demkó Attila arra is felhívja a figyelmet, hogy ezen gyárak mindegyike NATO-kompatibilis lőszert vagy fegyvert gyárt.

A modern harci eszközök a Honvédelmi és haderőfejlesztési program részeként a Magyar Honvédség képességeinek korszerűsítését, olyan jelentős elrettentő erejű haderő építését szolgálják, amely képes garantálni Magyarország biztonságát és szuverenitását a mai, háborúkkal teli világban.

Az idei évben az állománylétszám növekedése is jól mutatja, a Magyar Honvédség felébredt „Csipkerózsika-álmából”. Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter december 10-én, az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának ülésén elismerően szólt a területvédelmi tartalékos toborzás eredményeiről is, amelynek kapcsán rámutatott: a területvédelmi haderő most egy önálló komponense honvédségnek, és a teljes országot lefedi a hét területvédelmi ezred. Felhívta a figyelmet arra, hogy néhány hónap alatt 3500 magyar fiatal csatlakozott a területvédelmi erőkhöz, és folyamatos a kiképzésük.

További részletekért kattintson.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában