Elmondták

2025.03.27. 19:49

A Vál-völgye Vadásztársaság tiszta vizet öntött a pohárba a zebrákról

Magyar Péter ismét mellényúlt.

A Vál-völgye Vadásztársaság tiszta vizet öntött a pohárba a zebrákról

Illusztráció

Tiszta vizet öntött a pohárba a Vál-völgye Vadásztársaság, miután Magyar Péter hamis látszatot keltve azt próbálta elhitetni, hogy Orbán Viktornak saját zebrái vannak - írta meg a Magyar Nemzet.

„A Vál-völgye Vadásztársaság nevében szeretnénk pár mondatot hozzáfűzni az elmúlt hónapokban teljesen értelmetlen és a valóságtól egészen elrugaszkodott »Zebra-ügy« kapcsán. Az említett zebrák és más, a cikkekben leírt állatok tartása minden esetben a hatályos jogszabályok betartásával és engedélyekkel történik.

Ezek az állatok rehabilitált egyedek minden esetben.

 Olyan mentett állatok gondozását vállaltuk, amelyek korábban nagyon rossz, zárt tartási körülmények között voltak, rossz egészségi állapotban, mint például: rossz takarmányozás miatti egészségtelen fizikai állapot, állategészségügyi szűrések hiánya miatti kezeletlen betegségek következtében leromlott állapot, kis mozgástér miatt rosszul fejlődő vázizmok, gondozás hiánya miatt túlnőtt paták és ebből eredő mozgásszervi problémák stb.

Egy állatgondozókból, szakemberekből, állatorvosokból álló egész csapat vállalta ezeknek az állatoknak a rehabilitálását, egészségi állapotuk helyreállítását, kezelését, abból a célból, hogy életüket meghosszabbítsuk, életminőségüket javítsuk.

Az állatok iránti elkötelezettségünk szívvel-lélekkel, maximális odaadással történik, hisz sajnos nem csak az emberek számára népszerű kisállatok, mint kutyák és macskák szenvednek sok esetben a rossz tartási körülmények következményeitől.

Ami az elmúlt hónapok híradásaiban a legszomorúbb, hogy egyetlen olyan emberben sem merült fel, aki erről írt vagy anyagot készített, annak lehetősége, hogy ezek az állatok törődésből, jó szándékból vannak tartva. Holott ez az egyetlen dolog, ami a valóságnak megfelel és ami lényeges” – olvasható a vadásztársaság közleményében.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában