2025.04.15. 15:30
Szánthó Miklós: Európára a legnagyobb veszély belülről leselkedik
Az európai konzervatív erőket a Szajnán át a Dunáig összeköti a migráció megállításának szándéka, a genderideológia elutasítása és a béke akarása – vélekedett az Alapjogokért Központ főigazgatója a Central European Summit címmel megrendezett konferencián.

Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója a Central European Summit címmel megrendezett konferencián mondott beszédet
Forrás: Facebook / Szánthó Miklós
Közép-Európa egy élő, létező geopolitikai entitás – mondta el Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója a Central European Summit címmel megrendezett konferencián. Ellentétben a korábbi demokrata kormányzattal, a Trump-adminisztráció kiemelt, pozitív, baráti figyelmet fordít a régióra – tette hozzá.
Az egykoron ismert Nyugat-Európa ma itt található Európa szívében
– fogalmazott.
Az amerikai konzervatív habitus a legnagyobb átfedést a közép-európaival mutatja. Elég ha csak annyit mondok, hogy Isten, haza, család – emelte ki.
Egyetértett J. D. Vance alelnökkel, hogy Európára a legnagyobb veszély belülről leselkedik, hogy szembefordul a saját értékeivel. Mit akar megvédeni az Európai Unió vezetése, a valódi demokráciát vagy a még úgy-ahogy menedzselhető politikai instabilitást? – tette fel a költői kérdést.
A nyugati elit cinkosan hagyja jóvá, hogy a Franciaországban eltiltják a legesélyesebb elnökjelöltet, Németországban karanténba zárják a második legerősebb pártot, Romániában pedig egyenesen törlik a nem megfelelő eredménnyel végződött elnökválasztást – sorolta a példákat, hozzátéve, hogy Magyarországgal szemben pedig pénzügyi zsarolást alkalmaz Brüsszel, hogy ezzel erősítse az ellenzéket.
Az európai konzervatív erőket a Szajnán át a Dunáig összeköti a migráció megállításának szándéka, a genderideológia elutasítása és a béke akarása – vélekedett.
Hiszem hogy a globalisták és szuverenisták küzdelmében ma Washington és Magyarország ugyanazon az oldalon áll
– zárta szavait Szánthó Miklós.
A konferencián felszólalt Törcsi Péter, az Oeconomus Gazdaságkutató Intézet vezetője is. Erről itt olvashat részletesebben.