Döntés

2025.03.26. 14:45

Egy hét múlva tárgyalja a parlament a belügyminiszter ellen benyújtott egyszerű indítványt

Egy hét múlva tárgyalja a parlament a belügyminiszter ellen benyújtott egyszerű indítványt

Fotó: AUR

Agerpres

Jövő szerdán 10 órától vitatja meg a parlament a Cătălin Predoiu belügyminiszter ellen benyújtott egyszerű indítványt – döntötte el március 26-án, szerdán a képviselőház házbizottsága.
Az egyszerű indítványt a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) 57 képviselője nyújtotta be A demokráciától a hibrid rezsimig: Románia a Predoiu miniszter politikai rendőrségének igája alatt címmel.
Dan Tanasă AUR-os képviselő azzal indokolta frakciója döntését, hogy szerintük manapság a sztálinista korszakot idéző meghurcoltatásban van részük azoknak, akik nem tapsolnak a kormánypártoknak. „Miután kizártátok az ellenjelölteket és érvénytelenítettétek az elnökválasztást, most az amerikai vízummentességtől is megfosztottatok minket (...). Demokráciánk Pápua Új-Guinea szintjére süllyedt” – mondta Tanasă a plénumban.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában