Profizmus

2 órája

Most kiderül, hogy gyúrják a kolbászhúst a legnagyobbak!

A kolbászkirályok elárulják a titkot.

Kolbászgyúrásnál a többszöri átkeverés, átdolgozás után mehet a hús a töltőbe, képünkön Szaszák Gergő

Forrás: beol.hu

Fotó: Dinya Magdolna

A kolbásztöltés legkényesebb alkotóeleme a bél: sorozatunk legutóbbi részében ennek kiválasztásához adtak tanácsokat a kolbászkirályok. Most pedig a gyúrásra térünk át. Ahogy a téma mesterei fogalmaztak, az arany középutat kell megtalálni a befűszerezett hús gyúrásánál, és ez a művelet is nagyon fontos ahhoz, hogy tökéletes legyen az otthon elkészített házi kolbász – írta meg a beol.hu.

A jó kolbász egyik titka a a gyúrásnál az arany középút, képünkön Juhász György
Fotó: Dinya Magdolna / Forrás: beol.hu

Szaszák Gergő és Juhász György, a Csabai Kolbászfesztivál kolbászkirályai elmondták, a tökéletes kolbász receptjének érdekében a túlgyúrást mindenképpen el kell kerülni. Ez ugyanis pépesíti a húst, egy fura massza képződik, ami kenődik. 

Mindkét kolbászkirály a hideg hús mellett voksol, bár több helyen is olvasható, hogy a meleg húsban a gyúrásnál könnyebben oldódik a só, jobban kijön a paprika színe.

„Azt tanácsolom, hogy egy éjszakát hagyjuk magára az asztalon a felcsíkozott húst, hogy lecsorogjon belőle a víz és a folyadék ne kerüljön a kolbászba. Utána én már csak a hideg hússal dolgozom” – ecsetelte Szaszák Gergő.

A meleg húsnál nagyobb az esélye, hogy begázosodik, „bepukkan” majd a kolbász. 

A kolbászkirály a gyúrást is inkább keverésnek mondaná, hiszen ha nagyon erősen, túl sokáig gyúrjuk a tölteléket, akkor mázgálódik a hús, és ez a töltésnél sem jó. A disznótorokban is a legtöbben hagyják kihűlni a kolbászhúst, és addig elmennek reggelizni.

A teljes cikkért KATTINTSON.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában