2 órája
A nemzeti konzultáció egyértelműen megerősíti a kormány gazdaságpolitikáját
A nemzeti konzultációs kérdőívek csaknem 90 százalékos feldolgozottságánál egyértelműen látszik, a megkérdezettek egyetértenek a kormány gazdaságpolitikájával, kilencven, egyes kérdésekben pedig több mint kilencvenöt százalékos többséggel támogatják azt. A kormány az eredményeket figyelembe véve szavazta meg a 2025-ös költségvetést.
A nemzeti konzultációs kérdőívek kézbesítése
Forrás: Nógrád Megyei Hírlap
Fotó: Hegedűs Márk
A mostani konzultációban gazdaságpolitikai döntések voltak felsorolva és péntek délutánig lehetett kitölteni a kérdőíveket – írja a Világgazdaság.
A válaszadók 95 százaléka egyetértett abban, hogy a munkát vállaló fiatalok számára szükség van egy kamatmentes hitel bevezetésére, ezért a kormány 2025 januárjától elindítja a munkáshitelprogramot, ami a 17 és 25 év közötti dolgozó fiatalokat segíti az életkezdésben, vagy egy vállalkozás elindításában.
A program keretében akár 4 millió forint kamatmentes kölcsön is igényelhető, amit szabadon lehet felhasználni.
Az eddigi részeredményekből világosan kiderül az is, a nemzeti konzultáció kitöltőinek 97 százaléka támogatja a kis- és közepes vállalkozásoknak (kkv) szánt közvetlen tőkejuttatást, ezért a kormány 2025-ben elindítja a Demján Sándor Programot, amely több mint 1400 milliárd forint támogatást biztosít erre a célra.
Az eddigi összesítések szerint a konzultációban részt vevők 98 százaléka szerint szükséges a multinacionális cégek szigorúbb szabályozása is. A nemzeti konzultációban kapott támogatás megerősíti, hogy „jogunk van fellépni azokkal a cégekkel szemben, amelyek visszaélnek piaci erejükkel”.
A költségvetés megadja az alapot a munkáshitel biztosításához, a kis- és középvállalkozókat segítő Demján Sándor Programhoz. Ez 1440 milliárd forintos pénzmozgást jelent a kkv-szektorban. Ez azért kiemelten fontos, mert Magyarországon 900 ezer mikro-, kis- és középvállalkozás működik, és ezek a piacon dolgozó magyarok kétharmadának adnak munkát. A költségvetés biztosít alapot a lakhatást könnyítő intézkedésekhez is, amelyről szintén a konzultációban kérdezték az embereket.
A Világgazdaság teljes cikke ITT olvasható el.