Nemzetgazdasági Minisztérium

4 órája

Nagy Márton elárulta, mikor lehet ezereurós minimálbér Magyarországon

A miniszter együttműködési megállapodást írt alá a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével.

Együttműködési megállapodást kötött az NGM és a VOSZ

Forrás: MTI

Fotó: Bruzák Noémi

„Fontos számunkra, hogy szoros kapcsolatot tudjunk kialakítani a vállalkozói szektorral” – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hétfőn, a szaktárca a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) együttműködési megállapodásának aláírása után, írta a Világgazdaság.

NAGY Márton
Együttműködési megállapodást kötött az NGM és a VOSZ
Fotó: Bruzák Noémi / Forrás: MTI

Nagy Márton a minimálbérről és az átlagbérről is beszélt 

A miniszter elmondta, hogy 2028-ra megcélozták az 1000 eurós, azaz a mintegy 400 ezer forintos minimálbért.

„Ezt úgy lehet elérni, hogy idén 9, majd a következő években 13 és 14 százalékos minimálbér-emelések lesznek” 

– tette hozzá. Az egymillió forintos átlagbér sem lehetetlen, ennek megvan a versenyszférában az esélye 2028-ra. A közszférában ez valamivel később következhet be – tette hozzá.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában