2020.09.16. 10:25
Szilágyi Zsolt: Munkahelyeket és biztonságot vidéken is!
A munkahelyek létesítésének ügyét nevezte a legfontosabb megoldandó kérdésnek az Erdélyi Magyar Néppárt jelöltje a megyei tanács elnöki tisztségére. Szilágyi Zsolt az elmúlt négy napon Biharon, Ottományban, Szalacson, Érkörtvélyesen, Érmihályfalván, Szalárdon és Szentjobbon járt.

Tóth Ádám
„Nagyon sok olyan elkeseredett emberrel találkoztam, akik a mihályfalvi cipőgyár kivonulása miatt elvesztették munkahelyüket. Az emberek szívesen dolgoznának, de egyszerűen nincs hol, Margittán a munkaerő-hivatalban pedig még a dossziéjukat is vonakodnak bevenni. Érthetetlen számomra, hogy a megyei tanács menedzserei, vezetői és a város elöljárói miért nem tettek meg mindent a létező, már működő munkahelyek megtartásáért! Ha már ők elmentek, helyükre és az érmelléki településekre olyan cégeket kell vonzani, olyan ipari parkokat kell létesíteni, amelyek képesek munkahelyeket biztosítani a helybéliek lakóhelyéhez közel” – mondta el Szilágyi Zsolt.
Az EMNP megyeitanácselnök-jelöltje szerint az Ottományban tartott utcafórumon az ott lakók arra panaszkodtak, hogy bár meglenne egy összevont V–VIII. osztály számára szükséges gyereklétszám, a tanulókat minden nap Szalacsra akarják buszoztatni, amivel a helyi iskola fennmaradási esélyei csökkennek. Ez pedig a jelenlegi, vírusos időkben nem szolgálja a gyerekek biztonságát sem. Ugyanakkor a kisiskolások számára nem tették rendbe az iskola illemhelyét sem. Az EMNP helyi emberei, Dandé Judit polgármesterjelölt és Rencsik Ferenc tanácsosjelölt eltökéltek, hogy tovább harcoljanak az ottományi iskola V–VIII. osztályának megmaradásáért.
Szilágyi szerint Érmihályfalván a helybéliek többek között azt rótták fel, hogy a polgármester nem támogatja, hanem minden eszközzel akadályozza a református egyház oktatási intézményeinek működését. Papp Sándor polgármesterjelölt pedig azt emelte ki, hogy a helyi tanácsban a református iskoláról szóló szavazáson bizony többen voltak, akik a tanintézet ellen szavaztak, pedig nemcsak a reformátusok, hanem minden magyar érdeke, hogy az egyházi oktatás visszaépüljön. Szilágyi Zsolt a Királyhágómelléki Református Egyházkerület választásokról szóló állásfoglalásának vezérgondolatát mondta iránymutatónak ebben a kérdésben: ne támogassuk azt, aki nem támogatja az egyházat. „Négyévente egyszer adatik meg, hogy leváltsuk azokat a vezetőket, akik nem tartják be ígéreteiket, akik történelmi egyházaink oktatási intézményeit és ügyeit nem támogatják. Nem engedhetjük meg, hogy olyanok kerüljenek vissza a települések élére, akik feje felett a közpénzek törvénytelen felhasználásának, esetleg a korrupciónak a gyanúja lebeg” – mondta a jelölt, majd azzal folytatta: ahogyan a református püspökség állásfoglalása is hangsúlyozza, csakis hiteles, erkölcsös és a tízparancsolat törvényeit követő vezetőkre adjuk szavazatunkat. „A több magyar településen is tapasztalható fenyegetéseknek, zsarolásoknak semmi helyük a közéletben, a vezetőknek nem hatalmaskodniuk kell, hanem az emberek érdekében használni a rájuk bízott hatalmat! Ahogyan az egyházi állásfoglalás is mondja, ha valaki nem tartotta meg az ígéreteit, vagy bebizonyosodott az elmúlt években, évtizedekben, hogy nincs mit tőle várni, akkor le kell váltani. A magyarok vezetőinek a közösséget kell szolgálniuk” – hangsúlyozta Szilágyi Zsolt.