Felsőoktatás

2024.12.04. 18:09

A szakmai gyakorlatot fejlesztő projekt indult a nagyváradi PKE-n

Nagyszabású projekt indult december 1-jén a Partiumi Keresztény Egyetemen: az Oktatási és Foglalkoztatási Programból finanszírozott PPP (Proiect de Practică Partium) elnevezésű kezdeményezés az egyetem hallgatóinak szakmai gyakorlatban való részvételét hivatott elősegíteni.

Fotó: János Piroska

János Piroska

A projekt nyitókonferenciáját – amelyen ismertették a hallgatókkal a PPP  sajátosságait, illetve célkitűzéseit – szerda délelőtt tartották az egyetem amfiteátrumában. A jelenlevőket köszöntő dr. Pálfi József rektor mérföldkőnek nevezte a projektet az egyetem számára. „Úgy gondoljuk, hogy az ebbe foglalt elképzelések egyedi eredményeket fognak hozni az egyetemünknek és ezáltal versenyképesebbé válunk a partiumi régióban, hiszen fejlesztjük, szakmai tartalommal töltjük meg és digitalizáljuk a szakmai gyakorlati tevékenységeket kivétel nélkül, minden saját szakunkon” – fogalmazott a rektor. A továbbiakban Gál Katalin projektvezető ismertette a projektet, egyúttal rámutatva, hogy több hasonló program is zajlik az egyetemen. „Egy európai uniós finanszírozású projekt-diadalmenetben vagyunk, az Országos Újjáépítési és Reziliencia Programból (PNRR) a digitalizációs pályázatunk közel 2 millió euró értékben jövőre zárul. Most egy közel egymillió euró értékű, szintén európai uniós finanszírozású projektet indítunk útjára, illetve az Első egyetemista a családban kiírásban egy másikat is megnyertünk, ugyanebben a programban, ami szintén több mint egymillió euró értékű” – jegyezte meg.

 


A PPP – Proiect de Practică Partium – Szakmai gyakorlat fejlesztése a Partiumi Keresztény Egyetemen projekt teljes költségvetése 4.918.091,63 lej, amelynek 98 százaléka vissza nem térítendő támogatás. A kétéves futamidejű projekt 251 hallgatót érint, az első évben – ami a jelenleg futó egyetemi tanév második félévét jelenti – 126, a második projektévben pedig 125 hallgatót válogatnak be jelentkezés alapján. A programot a projekt futamidejének lejárta után is hasznosítani fogják. A PPP keretében a résztvevő hallgatók a tényleges szakmai gyakorlat mellett különböző képzésekben, pályaorientációs alkalmakon vesznek részt, illetve a projekt lebonyolítói egy igényfelmérést is végeznek arról, hogy a potenciális munkáltatók milyen kompetenciákat várnak el a végzett hallgatóktól, a kutatás eredményeit pedig beillesztik az egyetem képzési struktúrájába is – tette hozzá a projektvezető.
„Nagyon régi elképzelésünk és igényünk az, hogy tartalmas szakmai gyakorlati tapasztalathoz juttassuk a hallgatóinkat a képzés során. Erre a belső igényre nagyon illett ez a pályázati kiírás, amit az Oktatási és Foglalkoztatási Program 2021–2027 közötti időszakra szóló programja írt ki” – nyilatkozta lapunknak Gál Katalin projektmenedzser. A projekt keretében egy alkalmazást szeretnének kifejleszteni, amely által digitalizálni tudják a szakmai gyakorlat teljes folyamatát.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában