Sport

2024.06.25. 12:16

Gálázva jutott fel a harmadosztályba a Diószeg

A Bihardiószegi SK a hazai odavágón aratott 5–0-s győzelmet követően idegenben is parádézott Máramaros megye bajnoka, a Lénárdfalvi Academica ellen a III. Liga osztályozójában. A diószegiek határozottan kezdték a visszavágót, és már a 17. percben előnyhöz jutottak Cosmin Letan tizenegyese után (0–1). A térfélcserét követően a Bihardiószeg megduplázta előnyét, Sorin Ban 12 méterről elküldött lövése a lénárdfalviak kapujában kötött ki (0–2). A hazaiakat még az ág is húzta, miután Darian Sabadâş kiállításával tíz emberrel maradtak. A bihardiószegiek emberelőnyben még két alkalommal zörgették meg ellenfelük hálóját, először Constantin Roşu fejesével, majd a hosszabbításban Adrian Popa 18 méterről eleresztett találatával (0–4). A Diószeg 9–0-s összesítéssel, könnyedén abszolválva az osztályozót feljutott a harmadosztályba.