2024.08.01. 18:07

Bronzérmet szerzett 100 gyorson David Popovici

Forrás: Facebook

Jósa Attila/ERDON-összeállítás

Olimpiai bronzérmet szerzett szerda este David Popovici román úszó a 100 méter gyors párizsi döntőjében, amelyet a kínai Pan Csan-lö 46.40 másodperces világcsúccsal nyert. Ez volt a versenyszám történetének leggyorsabb futama, amelyben a kínai sportoló a saját korábbi rekordját (46.80) döntötte meg. Másodikként az ausztrál olimpiai bajnok, Kyle Chalmers csapott célba 47.48 másodperces idővel, a harmadik Popovici ideje 47.50 másodperc volt. A román úszó hetedik volt 100 méter gyorson a 2021-es tokiói olimpián. A versenyszám világcsúcstartója korábban Popovici volt 46.86 másodperccel, a címétől tavaly Pan Csan-lö fosztotta meg 46.80 másodperccel. A magyar színeket képviselő Németh Nándor negyedik lett minden idők leggyorsabb futamán, egyetlen századdal lemaradva a bronzérmes Popovici-tól, de az ezüstérmes ausztrál Kyle Charmers is csupán két századdal előzte meg a BVSC sportolóját. A verseny végén, miután köszönetet mondott a világ minden tájáról érkező szurkolóinak, akik támogatták őt az olimpiai játékokon, David Popovici a román sportba való befektetésre szólította fel a politikusokat.