3 órája

Fordulatos mérkőzésen nyert Réven az Unirea

Szász Attila Kristóf

Az Érmihályfalvi Unirea izgalmas mérkőzésen aratott 2–1-es győzelmet a IV. Liga 5. fordulójában, idegenben a Révi Sportklub ellen. Az első félidő során a révi csapat dominált, a fölény pedig a 41. percben érett góllá, amikor Sipos Dávid szabadrúgásgóljával megszerezte a vezetést a Sportklub (1–0). A második félidőre Csűri Sándor vezetőedző teljesen átszervezte az Unirea játékát, az érmelléki csapat fokozatosan átvette az irányítást. Az erőfeszítések nem maradtak eredménytelenül: az 56. percben Crişan Roland góljával sikerült egyenlítsen a vendégcsapat (1–1). Nem sokkal később, a 65. percben Muresán Attila szenzációs góljával már a piros-feketék álltak jobban az eredményjelzőn (1–2). Több gól nem született a mérkőzésen, a 2–1-es vendégsiker után az Unirea 12 pontjával a IV. Liga élmezőnyében foglal helyet öt forduló után. „Nagyon izgalmas és hajtós mérkőzés volt. A hazai csapat szerzett vezetést, de a második félidő elejétől sikerült nyomást gyakorolnunk az ellenfélre, aminek köszönhetően kétszer is betaláltunk. A végén egy kicsit beszorultunk, és Révnek is volt 1-2 helyzete, de szerencsére nem tudták döntetlenre hozni a meccset. Büszke vagyok a srácokra, végig keményen hajtottak” – nyilatkozta a lefújás után Peréni Szilárd, az Unirea kapusa.