Vízilabda

3 órája

Papírforma eredményekkel rajtolt a férfi pólóbajnokság

J. A.

A Nagyváradi VSK győzelemmel debütált a férfi vízilabda Szuperliga új idényében. Petar Kovacevic legénysége 24–7 (8–0, 8–0, 5–4, 3–3) arányban győzte le a Kolozsvári Politehnica csapatát. A váradiak montenegrói trénere több alapemberét is pihentette a kolozsváriak ellen, Lazar Dobozanov, Tiberiu Negrean, Ivan Gusarov és Mihnea Gheorghe helyét a feltörekvő fiatalok vették át. Adrian Păşcăluţă 5, Orsós Richárd pedig 3 góllal bizonyították, hogy lehet rájuk számítani. Az eredményjelző 16–0-t mutatott félidőben, az utolsó két negyedben a hazai csapat visszavett a tempóból, a mérkőzés kiegyenlítettebbé vált, így a végeredmény 24–7 lett. A VSK a következő összeállításban játszott: Gavriş, Turculeţ - kapusok; Belényesi 1, Păşcăluţă 5, Orsós R. 3, Szabó I. 1, Ilisie N. 1, Luncan 2, Gardasevic 5, Insinna 2, Vancsik 2, Czenk 2, Velkic. Az Egyetem SK a Bukaresti Steaua vendégeként 9 góllal maradt alul, a 15–6 (4–0, 4–2, 2–1, 5–3) arányú vereség során Soponar 3, Moca, Pop Cotuna és Tokai Márk 1-1 gólt vállalt. A következő fordulóban, október 28-án, szombaton nagyváradi rangadót rendeznek.