Verseny

2 órája

Éjszakai futóversenyt tartottak Nagyvárad utcáin

Fotó: Digital Studio Oradea

Az Xterra Sportklub szombaton éjszakai futóversenyt rendezett a város központjában a váradiak számára. Az eseményen a versenyzők három táv közül választhattak: félmaraton (21 km), cross (10,5 km), mini (4,2 km). A rajt és a cél egyaránt a Bémer téren volt. A start előtt a szervezők megkérték a crosson, valamint a félmaratonon indulókat, hogy használjanak fejlámpát, mivel a táv egy kisebb szakaszán nem volt megfelelő világítás. Az útvonal mentén a rendezők hidratációs pontokat állítottak fel, ahol a futók többek között vizet, izotóniás italokat, kólát, friss gyümölcsöt, ostyát vagy sós kekszet kaptak. A leghosszabb versenytáv férfi kategóriájában Remalian Male diadalmaskodott 1 óra 29 perc és 31 másodperces idejével, míg a hölgyeknél Roxana Curtui szelte át elsőként a célvonalat (1:57:26). A 10,4 km-es távon a férfiaknál Andrei Bucsa 42 perc és 7 másodperc alatt teljesítette a távot, a nőknél Neagoe Boglárka volt a leggyorsabb (50:20).