Gyász

3 órája

Elhunyt Viktor Árpád, a motorsport legendás alakja

Életének 79. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt Viktor Árpád, a romániai gyorsasági motorsport kiemelkedő alakja. Viktor Árpád 1946. április 27-én született Nagyváradon, serdülő éveiben több sportágban is kipróbálta magát, 16 éves koráig helyi asztaliteniszés kerékpár-versenyeket is nyert. Édesapja felügyelete alatt, 18 évesen egy Pannoniával vett részt első 125 köbcentis motorversenyén, és megnyerte azt. Viktor Árpád ezt követően olyan karriert futott be, amilyenről a legtöbb versenyző csak álmodhat, ötször nyert országos bajnokságot, ebből háromszor a királykategóriában, az 500 köbcentisben, testvérével, Viktor István Attilával közösen pedig országos csapatbajnoki címet is szerzett. A testvérpár főszereplője volt a nyolcvanas évek legendás nagyváradi utcai futamainak, melyeken minimális biztonsági feltételek mellett rótták hatalmas tempóban a köröket a város központjában. Viktor Árpád pályafutása során összesen 63 futamot nyert, és további 48 futamon a 2. helyen végzett. Egy súlyos egészségügyi probléma arra kényszerítette, hogy túl korán vonuljon vissza szeretett sportágától.